POWIAT. O 17.00 na ulicach zgasną światła na godzinę… Jednak nie w powiecie oświęcimskim!

01 grudnia 2020 Autor: sz
fot. SkyFotoStudio.pl

fot. SkyFotoStudio.pl

O godzinie 17.00 miasta wyłączą latarnie uliczne na jedną godzinę. Jest to protest samorządów na zapowiedzi rządzących dotyczące zawetowania budżetu Unii Europejskiej. Z naszych informacji wynika, iż żadne z miast powiatu oświęcimskiego nie włączą się w protest. Do akcji włączyło się kilkadziesiąt miast z Polski, a lista cały czas jest aktualizowana.

-Nie planujemy wyłączenia jakiegokolwiek oświetlenia o godzinie 17.00 – poinformowała przed południem Katarzyna Kwiecień z Urzędu Miasta Oświęcim.

Wyłączenie latarni ulicznych jest również protestem przeciwko ustawie, która ma ograniczyć im udział we wpływach z podatków PIT i CIT. Ustawa została przyjęta 28 października br, a obecnie znajduje się w Senacie.

-Znany jest mi temat dzisiejszego protestu poprzez wyłączenie oświetlenia ulicznego o godzinie 17.00, natomiast my nie mamy w planach zgaszenia latarni – mówi Krzysztof Klęczar, burmistrz Gminy Kęty.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy