POWIAT. (Oficjalną) kampanię wyborczą czas zacząć! Do urn pójdziemy 21 października

14 sierpnia 2018 Autor: red
POWIAT. (Oficjalną) kampanię wyborczą czas zacząć! Do urn pójdziemy 21 października

Premier Mateusz Morawciecki ogłosił dziś, że wybory samorządowe odbędą się 21 października. Rozporządzenie w sprawie terminu wyborów zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Wraz z jego ogłoszeniem rusza kampania wyborcza.

Kto obok Janusza Chwieruta (PO) i Zbigniewa Starca (PiS) będzie się ubiegał o urząd prezydenta Oświęcimia? Czy obecny szef miasta wygra już w pierwszej turze, jak to miało miejsce w poprzednich wyborach?

Kto przeszkodzi Albertowi Bartoszowi w kolejnej kadencji na stołku wójta Gminy Oświęcim? Na pewno o elekcję będzie się starał były zastępca wójta i niegdyś bliski współpracownik Bartosza Mirosław Smolarek. O powrocie myśli też była wójt Małgorzata Grzywa. PiS nosił się z zamiarem wystawienia w gminie Edyty Bogusz, dyrektor oświęcimskiego "Ekonoma", ale ponoć ta kandydatura nie jest tak pewna jak jeszcze kilka tygodni temu.

Zapewne w najbliższych dniach pojawią się oficjalne informacje o (kolejnych) kandydatach w tych, jak i pozostałych gminach naszego powiatu. Będziemy o nich niezwłocznie informować.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
AntypIz, 14.08.2018 21:35
A kiedy my,mieszkańcy Oświecimia poznamy program wyborczy naszego mile nam panującego Starosty-kandydata na Prezydenta Oswiecimia?A może w następnym artykule go gloryfikującym pod tyt,,.Kolejne sukcesy Starosty"?
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 14.08.2018 19:49
Ring wolny! Czas zacząć kopać się po kostkach! :-)
hotin , 14.08.2018 19:12
A kiedy my,mieszkańcy Oświecimia poznamy program wyborczy naszego mile nam panującego Prezydenta?A może w następnym odcinku ,,Wieści z Ratusza" pod tyt,,.Most Duchów-mostem PO-koju"?
Arek, 14.08.2018 19:04
Bardzo bym chciał, aby zwyciężył Janusz Chwierut.
Cieszy, 14.08.2018 18:13
Mnie cieszy, również że wygra Chwierut i życzę mu tego z całego serca. Jest dobrym gospodarzem, a dla tych co psioczą coś na niego, że coś źle zrobił, to powiem tylko tyle. Najlepiej nic nie robić wtedy jest ok - ale tak już było za Kopcowego. A tych co są niezdecydowani to proszę o głos na Chwieruta, lepszy on niż Starzec, który teraz jest wielce zainteresowany sprawami miasta - zresztą kto go zna, kto słuchał i widział ten wie co znaczy. I jeszcze ta nachalna propaganda w niektórych mediach na jego temat - z której wynika, że wszystko jemu zawdzięczamy. Nie pozwólmy na dojście tego człowieka do władzy w Naszym mieście. Niech to będzie ostatnia ostoja normalności.
mieszkaniec Starych Stawów, 14.08.2018 13:28
Doceniam zmiany jakie pojawiły się w Oświęcimiu za kadencji Janusza Chwieruta, ale uważam że jego pomysły na rozwój miasta już się wyczerpały. Teraz Janusz Chwierut chce budować Most Duchów za bagatela 40 mln zł., tak samo jak kiedyś Janusz Marszałek chciał budować kopiec pamięci i pojednania. Dwie kadencje i zmiana.
kurdybanek, 14.08.2018 11:42
mnie to ogromnie ucieszy jesli wygra
realista, 14.08.2018 11:29
Niestety obecny prezydent raczej wygra bez problemu i to jest smutne najbardziej a zmiany w Oświęcimiu są konieczne!