POWIAT OŚWIĘCIMSKI. Rządowe wsparcie na modernizację dróg lokalnych

14 czerwca 2018 Autor: red
Wojewoda Piotr Ćwik. Fot. UWWM

Wojewoda Piotr Ćwik. Fot. UWWM

Tylko jedno zadanie w powiecie oświęcimskim - modernizacja drogi i chodników na os. Paderewskiego w Jawiszowicach - znalazło się wśród blisko 60 inwestycji w Małopolsce, które zostaną dofinansowane z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Na liście rezerwowej wylądowała przebudowa traktu powiatowego w Bulowicach.


Listę zaprezentował wczoraj wojewoda małopolski Piotr Ćwik.


- Małopolska rośnie w siłę. Zyskujemy 57 punktów do mocy – z dodatkowych środków na drogi lokalne zostanie w naszym województwie zrealizowanych 57, jakże potrzebnych mieszkańcom, inwestycji. To blisko 36 mln złotych realnego wsparcia dla samorządów, które będą mogły poprawić stan lokalnej infrastruktury drogowej i podnieść poziom bezpieczeństwa. Dzięki tym środkom uda się wesprzeć małe miejscowości i zrealizować remonty, które długo czekały na sfinalizowanie - powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.


- Z tych dodatkowych środków zrealizowanych zostanie w naszym województwie najwięcej zadań w skali kraju, co świadczy o tym, jak dużym zainteresowaniem cieszył się w Małopolsce Rządowy Program na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej - dodał wojewoda.


Przebudowa drogi i chodników na os. Paderewskiego w Jawiszowicach na ponad półkilometrowym odcinku pochłonie nieco ponad 2,1 mln zł. Kwota dofinansowania z budżetu państwa sięga 1,1 mln zł.


Na liście rezerwowej ujęto modernizację ul. Stara Droga w Bulowicach (droga powiatowa). Szacunkowy koszt przebudowy 450-metrowego odcinka wraz z odwodnieniem sięga ponad 1,5 mln zł. Wnioskowana kwota dofinansowania z budżetu państwa to 843 tys. zł.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
widać że materiały były tanie..., "popłyneły" pieniądze i zszargano imię Dyrektora, 20.06.2018 15:11
w Oświęcimiu oddany basen po remoncie do użytku sypie się, góra podjazdu dla wózków zgnita i z "odpaniętymi" płytkami, no [ciach!] to niemożliwe !
, 14.06.2018 12:48
W Oświęcimiu ulica Klaszto
a oddana po remoncie do użytku , chyba pod koniec zeszłego roku , już nadaje się do remontu. Koleiny głębokie na całej jej długości.Ale wykonawca wziął się za Mickiewicza , Stolarską i Solskiego , które wcale nie wymagały zmiany nawierzchni.