POWIAT. Oświęcimski szpital stanie się szpitalem covid-owym

17 października 2020 Autor: sz
fot. sz

fot. sz

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie informuje, iż podczas jednego z ostatnich posiedzeń sztabu kryzysowego, w uzgodnieniu z Oddziałem Małopolskim Narodowego Funduszu Zdrowia zostały wytypowane szpitale, które będą pełniły wiodącą rolę w swoich subregionach.

Wszystko wskazuje na to, że poziom wykorzystania bazy łóżkowej pod kątem leczenia pacjentów z koronawirusem będzie w nich zbliżony do tego, który wkrótce zostanie osiągnięty w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (340 łóżek – 36%).

Początkowo miały to być tylko trzy szpitale. Ostatecznie zdecydowano się na cztery, wśród nich znajduje się Szpital Powiatowy im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu (105 łóżek – 28%). Pozostałe szpitale to Szpital Powiatowy im. T. Chałubińskiego w Zakopanem (74 łóżka – 40%), Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie (114 łóżek – 36%) oraz Szpital Powiatowy w Limanowej (103 łóżka – do 34%).

- Mamy przełomowy moment. Wiele zależy od postawy każdego z nas. Zalecam daleko idące ograniczenie aktywności w codziennym funkcjonowaniu, zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi przez polski rząd. Bądźmy odpowiedzialni i minimalizujmy ryzyko. Każdy z nas musi solidarnie włączyć się w tę walkę. Dziękuję personelowi medycznemu, który jest na pierwszej linii frontu. Kiedyś przyjdzie czas na podsumowania. Ale już teraz mamy tak wiele dowodów, że Małopolska jak długa i szeroka jednoczy się wokół wspólnego celu, jakim jest pomoc pacjentom i walka z koronawirusem – podsumowuje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Przypomnijmy, że aktualnie w oświęcimskim szpitalu wstrzymane są przyjęcia planowe oraz ostre na oddziały wewnętrze. Także Oddział Neurologiczny wstrzymał planowe przyjęcie. Przyjmowani są jedynie pacjenci z podejrzeniem udaru.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy