POWIAT. Piesi, czyli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

12 lutego 2018 Autor: png
Policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach. Fot. KPP Oświęcim

Policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach. Fot. KPP Oświęcim

Policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach i reagują, kiedy przepisy ruchu drogowego są łamane przez użytkowników dróg. Aby wpłynąć na zachowanie konkretnej grupy uczestników ruchu, prowadzą różnego rodzaju działania i akcje prewencyjne. Na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci przeprowadzili kolejną. Chodzi o akcję "Piesi, niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

W ramach działań funkcjonariusze zwrócili uwagę na miejsca szczególnie uczęszczane przez pieszych, gdzie ujawnili 34 wykroczenia. W tym 30 popełnionych przez pieszych i 4 popełnione przez kierowców. Dla 19 pieszych interwencja wobec ich niebezpiecznego zachowania na drodze zakończyła się mandatem, a dla 11 pouczeniem. Wobec wykroczeń popełnionych przez kierowców, policjanci w 4 przypadkach zastosowali mandaty karne. W styczniu na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do trzech wypadków drogowych w których ranne zostały cztery osoby. Wśród nich nie było osoby pieszej.

Policja nadal apeluje, aby piesi w sposób szczególny dbali o swoje bezpieczeństwo na drodze. Aby stosowali się do przepisów, zachowali uwagę i ostrożność podczas przekraczania jezdni, gdyż potrącenie przez pojazd może skończyć się dla nich śmiercią lub kalectwem. Należy pamiętać o zakładaniu elementów odblaskowych, gdyż ten niezwykle dobry nawyk sprawia, że pieszy jest widoczny z dużej odległości i z pewnością uchronił już niejedną osobę przed potrąceniem. Powyższe zasady regularnie przypominajmy dzieciom i kontrolujmy ich zachowanie na drodze.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Starlight, 12.02.2018 21:53
Dzielni milicjanci w akcji.Czekamy na podobnie owocne rezultaty po rozpoczeciu sezonu motocyklowego