POWIAT. Policjanci eliminują nietrzeźwych kierowców z dróg

20 marca 2019 Autor: sz
fot. sz

fot. sz

W ostatnich dniach policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali czterech uczestników ruchu drogowego, którzy byli pod wpływem alkoholu. Są to zarówno kierowcy samochodów, jak i jednośladów.

W sobotę około godziny 12.00 policjanci patrolując rejon Skidzinia zauważyli na ulicy Solnej nietrzeźwego rowerzystę. 30-latek ze Skidzinia wsiadł na rower mając 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych na ulicy Bielskiej w Bulowicach dzielnicowy zatrzymał 38-letniego rowerzystę, który wydmuchał 0,6 promila.

W niedzielę na ulicy Zatorskiej w Oświęcimiu, policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej opla astrę. Szybko okazało się, że prowadzący pojazd 43-letni oświęcimianin był pod wpływem alkoholu. Badanie alkotestem wykazało 1,17 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dzień później, dzielnicowy z Bulowic zatrzymał jadącego slalomem po ulicy Zamkowej motorowerzystę. Kierowca junaka, 39-letni mieszkaniec Gminy Kęty prowadził skuter mając w organizmie 0,81 promila alkoholu.

- Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny, natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości na rowerze, grozi mandat, grzywna oraz zakaz kierowania – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Szarik, 20.03.2019 17:14
Ojjj pani Gosssia się popudziła na wiosnę.
Uśmiechu na lico....