POWIAT. Policjanci w walce z koronawirusem. Taryfy ulgowej nie będzie

12 października 2020 Autor: sz
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

W miniony weekend, od momentu gdy wprowadzono na terenie całego kraju żółtą strefę oświęcimscy policjanci interweniowali 21 razy w związku z obostrzeniami dotyczącymi przeciwdziałania rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.

19 interwencji dotyczyło złamania obostrzenia obowiązku zasłaniania ust i nosa. Dwa przypadki dotyczyły się gromadzenia osób. W większości interwencje dotyczyły osób, które spędzały czas siedząc na ławeczkach spożywając alkohol lub w porze nocnej zakłócały spokój i ciszę nocną na osiedlach.

Dodatkowo policjanci przeprowadzili 25 kontroli w środkach komunikacji publicznej, jednakże nie ujawnili nieprawidłowości.

-Wszyscy ci, którzy umyślnie nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań. Za brak maseczki grozi mandat od 20 do 500zł, policjanci mogą sporządzić wniosek o ukaranie do sądu oraz wniosek do sanepidu – podkreśla Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
TomyWilson, 15.10.2020 21:56
Jakie prawne konsekwencje? Raczej bezprawne. Jesteście śmieszni