POWIAT. Pomóż pokrzywdzonym przestępstwem. Nie tylko w tym tygodniu

18 lutego 2019 Autor: sz
POWIAT. Pomóż pokrzywdzonym przestępstwem. Nie tylko w tym tygodniu

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Do niedzieli włącznie, wszystkie osoby, które przyjdą do sądu, prokuratury, ośrodków pomocy społecznej, czy też innych instytucji pomagających ofiarom będą mogły skorzystać z pomocy specjalistów.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem związany jest z przypadającym w najbliższy piątek, 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Akcja, której patronuje Ministerstwo Sprawiedliwości ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby oraz prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

-Do oświęcimskiej komendy Policji oraz komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, osoby pokrzywdzone przestępstwem o informację mogą się zwrócić każdego dnia. Osoby chcące zasięgnąć porady mogą kontaktować się z policjantami osobiście przychodząc do wybranej jednostki Policji lub też ze swoim dzielnicowym – podkreśla Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W ramach Funduszu Sprawiedliwości osoba pokrzywdzona przestępstwem może uzyskać:
-
pomoc prawną;
- wsparcie psychologiczne;
- wsparcie tłumacza i tłumacza języka migowego;
- pomoc materialną;
- pokrycie kosztów świadczeń zdrowotnych, rehabilitacji oraz związanych z edukacją i aktywizacją zawodową;
- pomoc w sfinansowaniu przejściowych problemów związanych ze zobowiązaniami czynszowymi;

Lista organizacji dostępna jest pod adresem: www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl

https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/o-funduszu-sprawiedliwosci/

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy