POWIAT. Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięte

06 kwietnia 2014 Autor: st. asp. Małgorzata Jurecka, KPP Oświęcim

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wspólnie z przedstawicielami Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatury w Wadowicach, Ośrodkiem Kultury w Brzeszczach oraz Młodzieżowym Domem Kultury w Oświęcimiu, przy wsparciu samorządów powiatu oświęcimskiego, zorganizowali powiatowe eliminacje do 37. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Drużyna z gimnazjum w Przeciszowie spisała się na medal. Fot. KPP Oświęcim

Drużyna z gimnazjum w Przeciszowie spisała się na medal. Fot. KPP Oświęcim

O tytuł najlepszej drużyny w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu naszego powiatu w eliminacjach miejsko-gminnych rywalizowało 20 szkół podstawowych i 13 gimnazjalnych, spośród których wyłoniono sześć najlepszych zespołów szkół z: Gorzowa, SP nr 2 z Osieka, Podolsza, Rajska, Przeciszowa i Przecieszyna oraz pięć zespołów szkół gimnazjalnych z: Podolsza, Przeciszowa, Nowej Wsi, Kęt i Piotrowic.

Pierwsza część Turnieju Powiatowego odbyła się w dniu 2 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Oświęcimiu gdzie zawodnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Druga część Turnieju odbyła się w dniu 3 kwietnia 2014 roku w Hali Sportowej w Brzeszczach gdzie zawodnicy pokonywali specjalnie przygotowany tor rowerowy. W ostatniej konkurencji pod okiem Ratowników Medycznych Andrzeja Dziędziela oraz Anny Sołek zawodnicy wykazywali się umiejętnościami praktycznymi oraz wiedzą teoretyczną w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Laureaci Turnieju BRD 2014 etapu powiatowego, szkoły podstawowe:

I Miejsce

Drużyna Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Przeciszowie w składzie: Dawid Nikliborc, Justyna Skrobacz, Gabriela Zając, Robert Rzepka z opiekunem drużyny panem Adamem Kozłowskim.

II Miejsce

Drużyna Szkoły Podstawowej w Podolszu w składzie: Adrian Fryc, Aleksandra Adamska, Konrad Momot, Dominika Warzecha z opiekunem panią Beatą Urbańczyk.

III Miejsce

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Osieku w składzie: Adrian Klęczar, Żaneta Kusak, Wiktor Zięba, Nicola Bień z opiekunem drużyny panią Ewą Gara.

Laureaci Turnieju BRD 2014 etapu powiatowego, gimnazja:

I Miejsce

Drużyna z Gimnazjum nr 1 Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Przeciszowie w składzie: Adam Jurecki, Łukasz Stokłosa, Karol Kwadrans z opiekunem panem Adamem Kozłowskim.

II Miejsce

Drużyna z Gimnazjum w Piotrowicach w składzie: Michał Orlicki, Mateusz Brusik, Kacper Gagracz z opiekunem panią Mirosławą Grzybek.

III Miejsce

Drużyna z Gimnazjum w Podolszu w składzie: Konrad Wiecheć, Marcin Folga, Karol Mazur z opiekunem panią Beatą Urbańczyk.

Laureaci indywidualni:

Indywidualnie pierwsze miejsce w Turnieju szkół podstawowych zajęła Justyna Skrobacz z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Przeciszowie, która otrzymała również dodatkową nagrodę, ponieważ jako jedyna bezbłędnie pokonała rowerowy tor przeszkód.

Najlepszy wynik wśród zawodników szkół gimnazjalnych uzyskał Łukasz Stokłosa z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Przeciszowie.

 

Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowała się zarówno drużyna Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Przeciszowie.

 

Za pomoc w organizacji turnieju dziękujemy przedstawicielom Ośrodka Kultury w Brzeszczach, Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu. Za wsparcie oraz ufundowanie nagród i pucharów dziękujemy przedstawicielom wszystkich samorządów lokalnych powiatu oświęcimskiego.

Organizatorami Turnieju BRD byli:

Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu, Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura Wadowice, Ośrodek Kultury w Brzeszcze, Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu

Współorganizatorami byli:

Prezydent Miasta Oświęcim, Urząd Gminy w Brzeszczach, Urząd Gminy w Kętach, Urząd Gminy Oświęcim, Urząd Miasta i Gminy Zator, Urząd Gminy Przeciszów, Urząd Gminy w Osieku, Urząd Miasta Chełmek, Urząd Gminy Polanka Wielka, Zarząd Szkół i Przedszkoli Miejskich w Oświęcimiu, Zespół Ekonomiczo-Administracyjny Szkół i Przedszkoli Gminnych w Oświęcimiu z siedzibą w Rajsku, Bank Spółdzielczy w Miedźnej, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim w Brzezince oraz Oświęcimskie Stowarzyszenie Miłośników Bezpiecznej Motoryzacji „MOTOGalicja”.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Absolwentka, 09.04.2014 11:23
Ja na zawodach nie byłam. Startowali moi koledzy z siódmej klasy: dwa Pawły, Tomek i Krzysiek.
pablo, 08.04.2014 20:20
to pewno z "Absolwentką" musiałem się spotkać na zawodach rejonowych w Ogólniaku w Oświęcimiu a potem na zawodach wojewódzkich chyba w Bielsku( każdy uczestnik dostawał cza
y czadowy notes oraz naklejki z Bolkiem i Lolkiem :) )
Absolwentka, 08.04.2014 14:39
Podstawówka z Przeciszowa wygrywała już w poprzednim wieku. Pamiętam jak koledzy z mojej klasy zajęli I miejsce w Polsce zarówno drużynowo i indywidualnie – policzyłam, że było to w 1988 roku (byliśmy w 7 klasie). W czasie wakacji pojechali na zawody do Bułgarii. Często to wspominali. BRAWO!!!
Obserwator, 07.04.2014 07:48
Pablo, Przeciszow od dawna jest mozna powiedziec w czolowce w polsce z tego co pamietam, a szkole juz jakis czas temu skonczylem notorycznie wygywaja zawody, czy to na poziomie powiat, wojewodztwo, z tego co wiem jeden z uczniow byl nawet indywidualnie mistrzem polski a druzynowo tez jakos w pierwszej 3jce byli?
@klucha, 06.04.2014 22:12
No co ty !Konia szlaban nie utrzyma bo sie zlamie! Tylko KOZA!!!!! Bo jak przezyje to jeszcze pobodzie tego co ja powiesil!!!HA HA HA
klucha, 06.04.2014 19:29
No to na wiwat powieście w tym Przeciszowie teraz konia na szlabanie...
Pablo, 06.04.2014 17:20
Gratulacje dla Przeciszowa! W latach '80 reprezentowałem Podolsze w tych zawodach i również w tych zawodach wygrał Przeciszów- mały wyjątek wtedy dwie drużyny awansowały do etapu wojewódzkiego. Pamiętam że Przeciszów był chyba w pierwszej piątce w Polsce, widzę że tyle lat minęło a ni nadal na czele :)
hotin, 06.04.2014 17:11
advoce @Jolanta Wybacz ,że Ciebie nie znam i też Cię nie polubię,ale mi wyłącznie chodzi o dystrybucje finansów nas wszystkich podatników na szczeblu powiatu i jak takiego prostego faktu nie jesteś w stanie pojąć to jest mi tylko bardzo przykro! PO-zdrawiam.
Jolanta., 06.04.2014 16:51
Hotinie - nie lubię cię. Wszędzie węszysz jakiś spisek. Co jest złego w konkursie dla dzieci o bezpieczeństwie na drodze?
hotin, 06.04.2014 16:25
Współorganizatorami byli: Raczej sponsorami z naszych podatków byli i taki akapit powinien zaistnieć w artykule!