POWIAT. Pracownicy instytucji pomocy społecznej szkolili się w Bradforf

05 czerwca 2019 Autor: red
fot. nadesłane

fot. nadesłane

Kilkudziesięciu pracowników instytucji pomocy społecznej z ziemi oświęcimskiej w ostatnich dniach maja gościło z wizytą w Bradford. Zobaczyli jak działają tam pokrewne placówki, a także wzięli udział w różnych szkoleniach.

W szkoleniu w ramach projektu Erasmus+ „Level up - competences of the future” wzięli udział pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kętach, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętach i Brzeszczach, Domu Pomocy Społecznej w Bulowicach, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grojcu, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chełmku, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Osieku i Stowarzyszenia Szansa.

Uczestnicy wzięli udział w szkoleniach w pracy z trudnym klientem, nauczyli się jak korzystać w pracy z komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Omówione zostały role w zespole oraz brytyjskie i polskie dobre praktyki, metody pracy w pomocy społecznej – wylicza Renata Fijałkowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

W trakcie dni szkoleniowych goście z Polski opracowali standardy pracy oraz znormalizowali dokumenty dotyczące usług społecznych w naszym kraju o metody brytyjskie i irlandzkie.

Specjalne podziękowania dla Darryla Smitha z Rady Bradford, Karoliny Dybały z CNet, Sharata Hussaina z kościoła St Mary Magdalene za wsparcie i udział w naszym projekcie – dodaje Renata Fijałkowska.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy