POWIAT. Przepadły portfele. Jak nie dać się okraść?

24 października 2013 Autor: plin

Wczoraj w Kętach skradziono mieszkance Kęt z torebki portfel z dokumentami i pieniędzmi. Równie przykra przygoda spotkała w Zatorze mieszkankę Przeciszowa. Straciła portfel. Policjanci podpowiadają, jak w prosty sposób utrudnić złodziejowi życie.

POWIAT. Przepadły portfele. Jak nie dać się okraść?

Wczoraj ok. godz. 15.30 w Kętach, na ul. Sienkiewicza, złodziej wykorzystał chwilę nieuwagi i... otwartą torebkę. Ukradł mieszkance Kęt portfel z dokumentami i pieniędzmi. Było tego 130 zł. - Tego samego dnia o godzinie 14.40 w Zatorze na Rynku portfel i 40 zł straciła mieszkanka Przeciszowa - informuje st. asp. Małgorzata Jurecka z KPP Oświęcim.

Policjanci szukają sprawców. Radzą też, co zrobić, by nie paść ofiarą tego rodzaju przestępstwa: - Aby uniknąć kradzieży w miejscu publicznym, musimy zwracać uwagę na swoje mienie. Pilnujmy swoich torebek, portfeli i pieniędzy. Wystarczy tylko trzymać torebkę przed sobą, portfel w wewnętrznej kieszeni kurtki. Mając przy sobie więcej pieniędzy, należy je podzielić i schować tak, aby w przypadku kradzieży nie stracić wszystkiego - podpowiadają stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. - Jeśli zastosujemy się do tych prostych porad, z całą pewnością nie damy złodziejowi szansy, aby wzbogacił się naszym kosztem - gwarantują.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
szczaw i mirabelki, 27.10.2013 09:51
POPIERAM
TzW, 25.10.2013 09:44
można nosić ze sobą fałszywe portfele.