POWIAT. Stare szkolne boiska odzyskają blask dzięki samorządowi Małopolski

28 lutego 2018 Autor: red
Przyszkolne boiska w Osieku nabiorą nowego wyglądu. fot. Szymon Chabior

Przyszkolne boiska w Osieku nabiorą nowego wyglądu. fot. Szymon Chabior

Zator i Osiek skorzystają ze wsparcia samorządu wojewódzkiego w ramach pilotażowego programu "Małopolskie boiska". Polega on na sfinansowaniu remontu i unowocześnienia boisk przyszkolnych. Na liście znalazło się w sumie 58 małopolskich miejscowości. Łączne wsparcie dla nich sięga 9 mln zł.

To kolejna sportowa inicjatywa Województwa Małopolskiego skierowana do dzieci i młodzieży z regionu. Z bezpiecznych obiektów setki uczniów będą mogły korzystać już od najbliższego nowego roku szkolnego 2018/2019.

W powiecie oświęcimskie wsparcie otrzymają Zator i Osiek, otrzymując odpowiednio na rewitalizację boisk 188,7 tys. zł i 60,3 tys. zł.

- Sport to zdrowie. W Małopolsce bardzo w to wierzymy, dlatego realizujemy kilka projektów sportowych, których adresatami są najmłodsi mieszkańcy naszego regionu - podkreśla Leszek Zegzda z zarządu województwa małopolskiego.

Od 5 lat są to turnieje piłkarskie w ramach „Wakacji z piłką nożną”, w którym tylko w ubiegłym roku wzięło udział ponad 10 tys. młodych piłkarzy.

- Nie zapominajmy też o programach nauki jazdy na nartach, lekcjach pływania czy rodzinnych rajdach rowerowych. Teraz dzięki projektowi „Małopolskie boiska” chcemy zająć się poprawą stanu infrastruktury sportowej, co z kolei przełoży się na większe bezpieczeństwo osób z niej korzystających - dodaje Zegzda.

Jak tłumaczy Leszek Zegzda, choć to dopiero pierwsza, pilotażowa edycja projektu "Małopolskie boiska", jeżeli gminy będą nadal nim zainteresowane, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłych latach go kontynuować.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy istniejące teraz boiska przyszkolne zmienią się nie do poznania. A co najważniejsze, bezpieczniejsi będą ich użytkownicy – uczniowie najczęściej korzystający z nich na lekcjach wychowania fizycznego czy rozwijający swoje sportowe pasje w wolnym czasie.

Na terenie 58 małopolskich gmin wkrótce rozpoczną się prace polegające na wymianie nawierzchni, która teraz grozi różnego typu urazami (np. żużlowej, betonowej, asfaltowej czy z kostki brukowej).

- Zastąpi je bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa. W razie potrzeby obiekty zostaną też wyposażone w nowe bramki, siatki, kosze, piłkochwyty. Ze środków otrzymanych w ramach dotacji można sfinansować prace związane z rozbiórką starej nawierzchni, wykonaniem podbudowy pod nową oraz dostawę i ułożenie nawierzchni poliuretanowej - podsumowuje Leszek Zegzda.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy