POWIAT. Starosta ogłosił alarm przeciwpowodziowy. Sytuacja jest stabilna

22 czerwca 2020 Autor: sz
fot. sz

fot. sz

W poniedziałek o godzinie 11.00 starosta oświęcimski Marcin Niedziela wprowadził w powiecie oświęcimskim alarm przeciwpowodziowy. Decyzja została podjęta w związku z przekroczeniem stanów alarmowych poziomu wody na Wiśle i Sole. Niestety dalsze prognozy nie są zbyt optymistyczne. Deszcz ma padać jeszcze co najmniej kilka dni.

W galerii zdjęć znajdują się ujęcia wykonane dzisiaj około godziny 14.00 w Bielanach przy moście obok hotelu „Przystań nad Sołą”. Na zdjęciach widać, że nie wygląda to ciekawie.

O godzinie 14.00 odbyło się internetowe posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu, które poprowadził starosta Marcin Niedziela. W zdalnym spotkaniu udział wzięli włodarze miast i gmin powiatu oświęcimskiego, przedstawiciele nadzoru wodnego, służb energetycznych oraz komendy powiatowej Policji i Państwowej Straży Pożarnej.

Tematem rozmów była aktualna sytuacja związana z podwyższonym stanem wód oraz najbliższej prognozie pogody.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
??????????//, 22.06.2020 22:46
Od powodzi w 2010 roku nic władze nie robią żeby zabezpieczyć mieszkańców Bielan przez kolejna tragedią. Soła jak płynie tak płynie czas może na regulacje Soły!!! wały przeciwpowodziowe itd