POWIAT. W weekend trzy wypadki i 15 kolizji

06 sierpnia 2018 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

W ciągu minionego weekendu na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do trzech wypadków oraz 15 kolizji. Przyczyną większości zdarzeń było zlekceważenie przepisów ruchu drogowego, brak uwagi za kierownicą lub niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Na szczęście w wypadkach nikt nie zginął, ale trzy osoby odniosły obrażenia ciała.

- Wśród poszkodowanych było trzyletnie dziecko, które w zderzeniu mazdy z bmw doznało złamania uda. Ponadto policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych, którzy po alkoholu wsiedli za kierownicę - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W nocy z 3 na 4 sierpnia o godz. 2.10 podczas patrolu na ulicy Wyzwolenia w Przecieszynie policjanci z komisariatu w Brzeszczach zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Okazało się, że mieszkaniec Skidzinia wsiadł naskuter mając w organizmie 0,88 promila alkoholu.

W nocy z 4 na 5 sierpnia o godz. 00.30 w Brzeszczach na ulicy Oświęcimskiej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego motorowerzystę. Badanie stanu trzeźwości 18-letniego mieszkańca Brzeszcz wykazało 0,63 promila alkoholu.

5 sierpnia o godz. 12.55 na ulicy Głównej w Osieku policjanci oświęcimskiej drogówki zatrzymali jadącego na rowerze 57-letniego mieszkańca Osieka. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,00 promil alkoholu. O godz. 13.20 również w Osieku, ale na ulicy Przecznica, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej jadącego na skuterze 45-letniego mieszkańca Osieka. Mężczyzna wsiadł na swój jednoślad mając w organizmie - 0,52 promila alkoholu.

Tego samego dnia o godz. 18.20 w Chełmku policjanci z miejscowego komisariatu na ulicy Piłsudskiego zauważyli jadącego slalomem motorowerzystę. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości 39-letniego mieszkańca Chełmka wykazało 3,20 promila alkoholu.

Policjanci apelują, o przestrzeganie przepisów drogowych, większą uwagę za kierownicą, a także zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do warunków panujących na drodze.

Ponadto policjanci przypominają, że w najbliższych dniach kierowcy na drogach mogą spotkać idące jezdnią pielgrzymki, a w dniu jutrzejszym, tj. 7 sierpnia w związku z przejazdem przez powiat oświęcimski IV etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne Jaworzno – Szczyrk, w godz. 12.30 do 13.40 ruch na trasie wyścigu zostanie wstrzymany.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy