POWIAT. Weekend pod znakiem piratów drogowych. Aż 8 kierowców straciło prawo jazdy

06 października 2020 Autor: sz
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Bez dwóch zdań miniony weekend na drogach powiatu oświęcimskiego był pod znakiem piratów drogowych. Sprzyjające warunki atmosferyczne, panujące na drogach spowodowały, iż kierowcom… puściły hamulce. Policjanci z oświęcimskiej drogówki od piątki do niedzieli zatrzymali aż 8 praw jazdy.

Już w piątek około godziny 9.00 funkcjonariusze pilnując bezpieczeństwa na ulicy Długiej w Polance Wielkiej zatrzymali do kontroli bmw, którego kierowca w terenie zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. W trakcie czynności okazało się, iż za kierownicą auta siedział 33-letni mieszkaniec Polanki Wielkiej.

Kilka godzin później w tej samej miejscowości na ulicy Kasztanowej policjanci zauważyli citroena, który w terenie zabudowanym jechał o 55 km/h więcej niż pozwalało ograniczenie. Pojazd prowadził 56-letni mieszkaniec powiatu bielskiego.

Około godziny 13.30 policjanci patrolowali już drogi w gminie Osiek. Na ulicy Głównej zatrzymali do kontroli drogowej audi, którego kierowca na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 103 km/h. Prowadzącym pojazd okazał się młody kierowca, 25-letni mieszkaniec Osieka.

W godzinach popołudniowych również w tej samej miejscowości, lecz na ulicy Zamkowej mundurowi zatrzymali pojazd marki Dacia, którym kierował 26-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego. Mężczyzna na odcinku przy dozwolonej prędkości 50 km/h jechał za szybko aż o 59 km/h.

Ostatni przypadek z piątku 2 października to zatrzymanie 56-letniego mieszkańca powiatu giżyckiego. Kierujący oplem na ulicy Chemików w Oświęcimiu przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Poza zatrzymaniem prawa jazdy, mężczyzna stracił też dowód rejestracyjny z powodu złego stanu technicznego pojazdu.

Sobota na drogach była już nieco spokojniejsza. Lecz pierwszy kierowca wpadł już w ręce policjantów z oświęcimskiej drogówki tuż przed godziną 8.00. Na ulicy Chemików w Oświęcimiu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli audi. Kierowca, 19-letni mieszkaniec powiatu suskiego jechał z prędkością 102 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

Wieczorem tego samego dnia patrol policji zatrzymał na ulicy Kościuszki w Kętach 31-letniego kęczanina, który jadąc audi przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h.

O godzinie 21.00 w sąsiedniej gminie policjanci pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Jawiszowicach zatrzymali do kontroli motocyklistę. Jak się okazało motocyklem marki yamaha kierował 23-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze. Ten przekroczył dozwoloną prędkość aż o 75 km/h.

-Za przekroczenie prędkości na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące – informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy