POWIAT. Wpadli na jeździe po pijanemu

14 stycznia 2019 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

W miniony weekend policjanci zatrzymali na terenie powiatu oświęcimskiego dwóch kierowców, którzy prowadzili swoje samochody pod wpływem alkoholu. Grożą im poważne konsekwencje prawne i finansowe.


W sobotę o godz. 8 na terenie Kęt policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel Astra. Za kierownicą samochodu siedział 23-letni mieszkaniec Gminy Kęty od którego policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 0,94 promila alkoholu.


Dziesięć minut później na ulicy Legionów funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Fiat Punto, za którego kierownicą siedział 68-letni mieszkaniec Gminy Brzeszcze. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 1,40 promila alkoholu.


- Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł – przypomina asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy