POWIAT. Wydarzenia związane z kanonizacją Jana Pawła II

22 kwietnia 2014 Autor: plin

Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu zaprasza do udziału w wydarzeniach związanych kanonizacją papieża Polaka, Jana Pawła II.

Fot. www.dw.de

Fot. www.dw.de

OŚWIĘCIM:

27 kwietnia, 16:00, plac św. Jacka przy Zakładzie Salezjańskim im. ks. Bosko w Oświęcimiu - Koncert dziękczynny za kanonizację Jana Pawła II w wykonaniu orkiestry salezjańskiej „Sokoły” pod batutą ks. dyr. Zenona Latawca.

11 maja, 17:30 Kościół p.w. św. Józefa – „Świątynia Pokoju” koncert pt. „Wszystko jest miłością” w wykonaniu m. in.: Cezary Chmiel – organy, Krzysztof Globisz – recytacje.

15 maja – konferencja „Święty Jan Paweł II – ku cywilizacji życia”.

10:00 otwarcie wystawy poświęconej osobie i nauczaniu Jana Pawła II – Biblioteka Publiczna Galeria Książki

11:00 Konferencja – Sala widowiskowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Oświęcimiu

Słowo wstępne starosty oświęcimskiego – Jan Paweł II Honorowy Obywatel Ziemi Oświęcimskiej

Słowo do uczestników konferencji księdza biskupa Romana Pindla

Wykłady zaproszonych gości: biskup ks. prof. Roman Pindel, ks. prof. Marek Chmielewski, dr Monika Waluś, dr Marek Jurek.

„Jana Pawła II troska o życie duchowe” - ks. prof. Marek Chmielewski (KUL)

„Rodzian - wstęp do cywilizacji miłości” - dr Monika Waluś (UKSW)

„Cywilizacja życia, naturalny fundament cywilizacji chrześcijańskiej” - dr Marek Jurek.

14:00 Koncert muzyczny zespołu uczniów szkoły muzycznej

20 maja – dziękczynienie za kanonizację św. Jana Pawła II – kościół Świętego Maksymiliana w Oświęcimiu

18:00 – Msza święta dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II

19:30 – Koncert zespołu „Śląsk”

22 maja – „Pójdź za Mną. Testament Jana Pawła II” – Oświęcimskie Centrum Kultury

18:00 – projekcja filmu „Pójdź za Mną. Testament Jana Pawła II”

19:00 – spotkanie z Panią Wandą Różycką-Zborowską, reżyserem filmu

24 maja – Marsz dla Życia i Rodziny – „Święty Jan Paweł II, obrońca życia i rodziny”

Miejsce: rozpoczęcie – Kościół św. Maksymiliana w Oświęcimiu; zakończenie – Zakład Salezjański im. Księdza Bosko w Oświęcimiu

11:00 – prelekcja Tomasza Terlikowskiego „Odpowiedzialność mężczyzny za obronę życia i rodziny”

12:00 – Msza święta w intencji ochrony życia i praw rodziny pod przewodnictwem księdza biskupa Piotra Gregera

13:15 – świadectwo życia

13:40 – rozpoczęcie marszu spod Kościoła św. Maksymiliana

14:50 – wejście marszu do Zakładu Salezjańskiego

15:00 – Salezjański Piknik Rodzinny na dziedzińcu Zakładu Salezjańskiego.

GMINA OŚWIĘCIM

9 maja, godz. 10:00 Rajsko - Gminne Gimnazjum - rozstrzygniecie konkursu dla gimnazjalistów na prezentację multimedialną „Jan Paweł II – życie i świętość” , prezentacja prac konkursowych.

11 maja, Grojec

 16:00 Msza św. w kościele parafialnym w Grojcu

 17:00 ( park przed Domem Ludowym)  Koncert dziękczynny w wykonaniu dzieci, młodzieży oraz amatorskich zespołów artystycznych gminy Oświęcim

15 maja, Śladami Jana Pawła II – Rajd pieszy na Groń Jana Pawła II – (uczestnicy: dzieci i młodzież z gminnych gimnazjów – laureaci konkursu plastycznego i na prezentacje multimedialną)

19 maja, godz. 17:00 – Grojec, kapliczka przy ul. Jagiellończyka: Majówka z Janem Pawłem II

26 maja, godz. 17:00 – Łazy, kapliczka przy ul. Lanckorona: Majówka z Janem Pawłem II

CHEŁMEK

14 czerwca, godz. 9:00 Park Rodzinny – Festiwal „W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II – Festiwal Pieśni o Miłosierdziu Bożym Misericordias”

ZATOR:

25 kwietnia, godz. 21:00 Kościół Parafialny w Zatorze p.w. św. Wojciecha i Jerzego, Uroczysty Apel Jasnogórski – „Jan Paweł II- dziękujemy Ojcze” w aranżacji artystycznej Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze. Wystąpią: Zatorska Orkiestra Dęta, Bernadeta Piasecka - wokal, Łukasz Dziedzic - narracja.

OSIEK:

27 kwietnia, godz.16:30 Kościół Parafialny p.w. Św. Andrzeja Apostoła - uroczysta dziękczynna msza św.

KĘTY:

Dom Kultury w Kętach: projekcja filmów:

25.04 i 26.04 godz. 17.00, 27.04 godz. 18.00 - „Karol, który został świętym” film dla dzieci o Janie Pawle II, który łącząc animację, materiały archiwalne i kino aktorskie, opowiada o dzieciństwie i młodości Ojca Świętego.

25.04 i 26.04 godz. 19.00, 27.04. godz. 20.00 - „Syn Boży” film prod. USA, nowa ekranizacja najsłynniejszej historii świata ukazuje całe życie Chrystusa – od narodzin przez Jego nauczanie, ukrzyżowanie aż po zmartwychwstanie.

Projekcje poprzedzone będą okolicznościowym przypomnieniem życiorysu Wielkiego Polaka.

27.04 godz. 16.00 - Spektakl o miłości, wierności i małżeństwie, oparty na dramacie Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera” w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej „Memento” z Bielska-Białej. Spektakl poprzedzi krótka prelekcja ks. S. Joneczki o życiu Karola Wojtyły.

Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach

29 kwietnia, godz. 17.00 – wieczór literacki z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II „W obliczu kanonizacji. Rozważania o człowieku”. Wstęp wolny. Współorganizator Gminna Biblioteka Publiczna im. A. Grabowskiego w Kętach.

Parafia św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach:

7 maja, godz. 18.00 - uroczysta Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji bł. Jana Pawła II, po której wyruszy Biały Marsz z kościoła na rynek pod pomnik św. Jana Kantego zakończony w kościele apelem Jasnogórskim

24 maja - I Parafialny Rodzinny Rajd na Groń bł. Jana Pawła II

PRZECISZÓW

29 kwietnia, godz. 10.45 - Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Przeciszowie Podlesiu - rozpoczęcie uroczystości z okazji kanonizacji Jana Pawła II. W programie:

Apel okolicznościowy pod tablicą pamiątkową

 Konkurs wiedzy o patronie szkoły

 Konkurs plastyczny.

 Konkurs literacki i recytatorski.

 Wystawa literatury tematycznej.

 Gazetka okolicznościowa.

www.marszoswiecim.pl

Kalendarz uroczystości na terenie gmin powiatu oświęcimskiego - http://powiat.oswiecim.pl/index.php/strony/10279.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Stark, 25.04.2014 14:54
@Marek Nazarowski nie narzekam na na brak rozmówców, zarówno wśród obcych jak i wśród znajomych, reszty pańskiej wypowiedzi z powodów które przedstawiłem wcześniej nie mam zamiaru komentować.
Marek Nazarowski, 25.04.2014 14:04
@Stark: Dlaczego przypisuje Pan innym swój tok myślenia ("nie zgadzasz się z nami toś głupiec")? Proszę przeanalizować swoje wypowiedzi, o ile jest Pan w stanie. PS. Myślę, że znalezienie mądrzejszego rozmówcy niż Pan nie będzie stanowiło najmniejszego problemu :-) Sęk w tym czy ktoś znając Pana będzie chciał nadal z Panem rozmawiać.
Stark, 25.04.2014 13:36
@kobieta typowe argumenty oświęcimskich "intelektualistów" z pod sztandaru Nazarowskiego i spółki "nie zgadzasz się z nami toś głupiec" wpisujesz się kobieto w ten system czy chcesz czy nie. czytam to co chcę czytać i nie tobie decydować czy to właściwe lektury czy też nie. "Ja tam rozumiem zmaskulinizowaną strukturę kościoła - ja jej ie akceptuję" no fajnie, że nie akceptujesz, tylko co z tego wynika? nic, poza taką sobie figurą retoryczną. Nie akceptujesz organizacji - wystąp z niej. Okrutne - rzeczywiście nie obchodzą mnie inni - tak długo jak długo nie wchodzą z butami w moje życie. Mało mnie obchodzą Żydzi, Romowie i powiedzmy Rosjanie, póki nie próbują przekonywać że ich sposób życia jest jedyny właściwy. Równie mało obchodzą mnie homoseksualiście wszelkiej maści, póki robią to co robią w zaciszu sypialni. Gdzie w moim poście pogarda dla kobiet? To, że gardzę parytetami nie znaczy że gardzę kobietami, pracuję z wieloma, póki co żadna nie narzeka. Tak przy okazji, drobne pytanie, skoro prawdą jest że kobieta zarabia mniej od mężczyzny na takim samym stanowisku, to czemu nie ma masowego bezrobocia wśród mężczyzn? Z mojego punktu widzenia możesz wierzyć nawet w święte jeże, do oceny twojej osoby wystarczy to jak traktujesz ludzi, którzy nie klaszczą czytając twoje wypowiedzi. btw mój pseudonim nie ma nic wspólnego z Tony Starkiem znanym jako Iron Man, to postać z zupełnie innej bajki niż mój Stark.
Stark, 25.04.2014 13:22
@Marek Nazarowski stare przysłowie mówi że wiedza przychodzi szybko a mądrość zwykle marudzi, w Pana przypadku jedno i drugie na wagarach, czego wiele przykładów dał Pan na tym i na innych oświęcimskich forach, nie chciałbym żeby sprowadził mnie Pan do swojego poziomu bo wtedy pokona mnie doświadczeniem, a ja wolę dyskutować z mądrzejszymi od siebie, o czym pozwalam sobie Pana powiadomić
kobieta, 25.04.2014 13:11
@Stark Ty masz wolny umysł? - Chyba powolny. Czytasz to, co chcesz czytać, czyli jedną stronę, czy to co podają źródła za i przeciw? Bo jeśli tylko jedną, to cóż - i Ty jesteś strażnikiem prawa? Ja tam rozumiem zmaskulinizowaną strukturę kościoła - ja jej nie akceptuję. Natomiast doskonale rozumiem dlaczego jest tak broniona przez księży i niektórych (na szczęście nie wszystkich) facetów. Hej, hej, hej - jak to Ciebie jako katolika nie obchodzą inni katolicy? To Twój zasmarkany obowiązek pilnować innych katolików, a także wyznawców innych bogów i ateistów. Wszędzie wściubić swoje 3 grosze. Zajrzeć pod kołdrę i do portfela. Oj nieładnie, Stark, nie ładnie. Swoje współpracowniczki tez z taka pogardą traktujesz? Pracują z Tobą jako zło konieczne, bo sa parytety? A jeśli jestem niewierząca? To dlaczego KK chce mnie rozliczać ze stosowania antykoncepcji (np w aptece), albo z podejścia do IV, albo do sypiania z inną babką dla przyjemności? Dla mnie EOT - jadę się pobyczyć. Może nawet Starka Tonego obejrzę - on przynajmniej miał potężny umysł w przeciwieństwie do naszego oświęcimskiego
masterkosa, 25.04.2014 11:56
@Marek Nazarowski odnośnie procentów Na szczęście wierzących w sukces Twojego Ruchu jest jeszcze mniej...
@Stark, 25.04.2014 11:24
Hierarchia kościelna nie jest zmaskulinizowana - ona jest zmizoginizowana!
Marek Nazarowski, 25.04.2014 11:18
@Stark: Rzeczywiście macie, Starku wolny umysł. Wolny od rozumu.
Stark, 25.04.2014 10:33
@kobieta a co twoje opinie wnoszą do czegokolwiek? masz prawo do własnej opinii na dowolny temat, tak samo ja mam prawo do posiadania własnej opinii, każde z nas ma prawo do nieakceptowania opinii rozmówcy, lecz ani ty ani ja nie mamy prawa kwestionować wolności w tym zakresie i przekonywać innych, że nasze poglądy sa jedynie słuszne. tak przy okazji jeżeli nie rozumiesz zmaskulinizowanej (proszę o wybaczenie za ten językowy potworek) struktury hierarchii kościoła katolickiego to wybacz, ale ja nie rozumiem twoich wypowiedzi o "praniu gaci". Sprawa jest prosta Kościół Katolicki nie jest organizacją zarządzaną demokratycznie, nie obowiązują w nim (na szczęście) parytety. Jeżeli papież nie chce mieć w swoim otoczeniu współpracowników - kobiet, to ich nie ma. I jest to moim zdaniem równie właściwe jak to że może nie chcieć mieszkać w konkretnym miejscu tylko tam gdzie ma ochotę mieszkać. Reszta twojej wypowiedzi to demagogia rodem z faktów i mitów. Mało mnie obchodzi ilu katolików przestrzega zasad swojej religii - to jest kwestia rozliczenia ich z Bogiem a nie ich ze mną czy z kimkolwiek. Nie masz prawa rozliczać w tej kwestii kogokolwiek, dokładnie tak samo jak nikt nie ma prawa rozliczać ciebie, jeżeli jesteś wierząca to sprawa miedzy tobą a twoim Bogiem. Czytam to co chce czytać a nie to co wskazuje Nazarowski i jemu podobni, również dlatego a może właśnie dlatego, że mamy wolny umysł
Stark, 25.04.2014 10:18
@Marek Nazarowski głupiś acan
Marek Nazarowski, 25.04.2014 08:47
@kobieta: Jak Pani widzi, dyskusja ze strażnikiem miejskim ma sens jedynie wtedy, gdy ma się założoną blokadę :-) @ja do Stark: Z tą ilością grzechów nie byłbym taki pewien, gdyż w odróżnieniu ode mnie nasz pseudo święty regula
ie resetował swoje grzechy podczas spowiedzi :-) @Stark: Dwa lata temu, Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego oficjalnie przyznał, że wierzących Polaków jest 60,8%. Wtedy nie było jednak mowy o prawomocnym skazaniu ks. Gila, ukrywaniu przez Watykan abp. Wesołowskiego, wykładach ks. Oko, ks. Biesagi itp. na temat wymyślonej przez Kościół "ideologii gender". Nie było mowy o zaprzestaniu odraczania wykonania kary więzienia dla Aleksandry O., bardziej znanej jako siostra Be
adetta, nie było mowy o przekazaniu z publicznych środków 44 milionów złotych na Świątynię Opatrzności Bożej i ok. 30 milionów złotych na Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach, z którego całkowity zysk (wstęp do muzeum kosztuje 40 zł od osoby) jest zyskiem Kurii. http://www.wykop.pl/link/1446931/w-polsce-mamy-60-8-osob-wierzacych-sa-to-oficjalne-dane-iskk/ Najnowsze badania prof. Czapińskiego mówią natomiast o 48% wierzących Polaków. Dla pozostałych obraz JP II naprawdę jest przesłodzony. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
kobieta, 25.04.2014 08:06
@Stark Zebrałeś kilka faktów, które co wniosły do dyskusji? Pochwaliłeś się swoją wiedzą, i co? Na prawdę myślisz, że papież inaczej traktował kobiety? Co dla nich zrobił? Czy jakaś kobieta w jego otoczeniu (nie, nie chodzi mi o kochanki i nic takiego nie sugeruję, ale współpracownice) mogła robić coś więcej niż tylko prać jego gacie? Czy kościół (w większości religii - zapytasz o statystykę?) nie chce, aby kobiety żyły w skromności, wstydzie i strachu, najlepiej jeszcze klęcząc? No ale takie stłamszone kobiety sa najlepszymi wie
ymi. I zarażą tym jeszcze swoje dzieci. I męża przypilnują, żeby na tacę rzucił :/ Proszę nie udawać, że jest inaczej. Dziewczynko? :) Dziękuję :) Wolę być dziewczynką niż zgorzkniałym Starkiem. A czasami rozmawiasz z ludźmi, czy tylko Frondla czytasz? ;p Czy robiłam badania? - Oczywiście, że nie. Narzędzia statystyczne - A znasz się na nich? Czy tylko rzucasz hasłem? Zapytaj się ludzi na przystanku, co takiego mądrego powiedział JP2. Ciekawe, że poza granicami Polski, kult papieża nie jest aż tak wielki (pewnie zaraz wyskoczysz z Ameryką Pd - czytałeś o spotkaniach z przedstawicielami argentyńskiej junty wojskowej?). Prawda jest taka, że polskie media skutecznie blokowały jakąkolwiek krytykę JP2 - pewnie dlatego tak Polaków szokowała krytyka papieża poza granicami. Dla nas to kiedyś było nie do pojęcia. Proponuję jednak otworzyć umysł i poczytać coś więcej niż tylko jedną stronę tego "konfliktu" Ja opcję "pro" przerobiłam. Fajnie brzmi. Szkoda tylko, że nie wszystkie czyny papieża też były takie fantastyczne. Prawda jest taka, że wiele złych rzeczy się wydarzyło przez jego decyzje. Za wiele. Wybaczam Ci tą szczerość - taka wspaniałomyślna jestem. A Ty skąd czerpiesz wiedzę? Potrafisz wznieść się ponad katolicka pychę i rozmawiać? I na koniec - ilu katolików w Pl stosuje się do zaleceń KRK? - ilu stosowało/stosuje antykoncepcję? - ilu się nie rozwiodło? - ilu nie ma nic przeciwko IV?
misiu, 24.04.2014 19:16
<p>Ja kontroluję przedszkole u serafitek (...)</p>
Stark, 24.04.2014 18:40
szczególnie podoba mi się ta bzdurka: "A JP2 to dla większości Polaków taki celebryta z przeszłości." fajne, zabawne i jak ładnie pokazuje starą prawdę, jak często wiedza bywa mylona z mądrością. Co to znaczy - dla większości? robiłe(a)ś badania na ten temat? jakimi narzędziami statystycznymi się posługiwałe(a)ś? gdzie można przeczytać o tych badaniach ... Wybacz szczerość ale obraz Jana Pawła II jest przesłodzony tylko dla tych dla których poziom intelektualny portalu Interia jest zbyt wysoki, a wiedzę o tym co się dzieje na świecie czerpią z Faktu i TVN-u
Stark, 24.04.2014 18:36
@kobieta bawią mnie tego typu odzywki fakty dziewczynko nie są ani mądre ani głupie, są faktami ...
kobieta, 24.04.2014 14:07
@Stark Litości - na prawdę wydaje Ci się, że coś mądrego napisałeś o KKK?
Wiesz Starku..., 24.04.2014 13:26
... problem polega na tym, że w Pl praktycznie nie ma innego punktu widzenia. Obraz papieża jest przesłodzony jak wadowicka kremówka. A JP2 to dla większości Polaków taki celebryta z przeszłości. Problem z nim polega na tym, że choć czasami dobrze mówił, to podejmował też złe i szkodliwe decyzje. Decyzje, których osoba uznawana za świętą, pojąć nie powinna. A pytanie z innej beczki - czy koś kontroluje przedszkole u serafitek?
Stark, 24.04.2014 10:29
@kobieta pozwolę sobie zauważyć, że aliteracja KKK znana w Polsce jako Kościół, Kuchnia, Kołyska nie ma nic wspólnego z nauką Kościoła jako takiego. w oryginale Kinder, Kuche, Kirche (przepraszam za brak umlautu) wywodzi się z Niemiec z okresu panowania Wilhelma II, podobno miał tak wyrazić się o roli kobiety kanclerz Otto Bismarck. po wojnie niemieckie feministki zrobiły z tego Kinder, Kuche, Karriere, ale to już inna bajka :-)
Stark, 24.04.2014 09:59
@ja do Stark nie tylko "klonom Nazarowskiego" wolno myśleć o papieżu co chcą, każdemu wolno myśleć w tej sprawie to na co ma ochotę. Na czym są oparte twoje myśli i myśli "klonów Nazarowskiego" to nie moja sprawa, ocena faktów jest ze swej natury oceną subiektywną. Nie zgadzasz się z tą opinią która uznaje Jana Pawła II za świętego? To twój problem, ja tylko sugeruję - nie przypisuj innym swojego punktu widzenia i nie przekonuj, że to jedynie słuszne spojrzenie.
ja do Stark:, 23.04.2014 20:06
wolny kraj - czyli "klonom Nazarowskiego" wolno myśleć o papieżu co chcą. Pomijam już taki drobny szczegół, że ich myśli są raczej oparte na faktach. A nie tylko na wizji podtrzymywanej tylko po to, żeby zarobić ile się tylko da na JP2.
Stark, 23.04.2014 15:00
@ja do Stark wyobraziłem sobie i co to zmienia? nic! wolny kraj, nie chcesz nie pałaj ... nikt cię nie zmusza
ja do Stark:, 23.04.2014 14:31
Miłością do Nazarowskiego nie pałam - do Lolka też I tak podejrzewam, że Nazarowski ma mniej na sumieniu grzechów niż pseudo-święty. Wyobraź sobie, że coraz więcej jest takich, którzy wątpią w świętość Lolka.
Stark, 23.04.2014 13:30
vivat klony Nazarowskiego
kobieta, 23.04.2014 10:16
<p>@femina: Rola kobiety to przecież KKK i [ciach!] na zawołanie, żeby facet m&oacute;gł potem bronic życia i rodziny Nie poznałaś jeszcze nauki kościoła? Na szczęście nie wszyscy faceci maja m&oacute;zgi zaczadziałe przez opary katolickiego absurdu. Szkoda, że JPII do nich nie należał.</p>
Terlik, 23.04.2014 08:17
@femina: Kobita ma rodzić, nie marudzić! Z miłości czy z gwałtu - bez znaczenia. Liczy się tylko życie poczęte, które jest święte! Żeby nie było, że kobieta jest jedynie żywym inkubatorem do noszenia świętych "żyć poczętych" ma też swoje prawa, takie jak prawo do modlenia się o szczęśliwe rozwiązanie oraz o to, by to nie była jej ostatnia ciąża. Proszę zauważyć, że dzięki wstawiennictwu Ojca Świętego, bł. Jana Pawła II także Jego przyjaciółka, Irena Kinaszewska doznała łaski bycia matką. Kobieto! Módl się i rodź! Wszak ty też jesteś odpowiedzialna za obronę życia i rodziny! Amen.
Olka, 23.04.2014 07:26
Żenada... wstyd mi za te komentarze. Jednocześnie żal mi Was !!!
femina, 22.04.2014 23:38
„Odpowiedzialność mężczyzny za obronę życia i rodziny” - ciekawe, ciekawe. A co z odpowiedzialnością kobiety?
j-23, 22.04.2014 13:33
No i zaczęło się . Cieczka we wszystkich polskich mediach. W najbliższym czasie strach będzie otworzyć konserwę bo wyskoczy papież.
@ona, 22.04.2014 13:22
Ten też jest nasz, mimo że (podobnie jak kiedyś JP II) jest obywatelem Watykanu: http://www.fronda.pl/a/watykanskie-prawo-nie-przewiduje-ekstradycji-abp-wesolowskiego,33336.html
jjj, 22.04.2014 12:21
<p>Samo lizanie d... Mam pytanie - pedofilia i afera z bankiem watykańskim zostały pominięte?</p>
ona, 22.04.2014 11:16
Jan XXIII jest obcy, a JP II jest nasz. Przecież nie będą świętować obcego!
Tylko tyle???, 22.04.2014 08:28
W tych wyjątkowych dniach osobiście będę uczęszczać do knajpy im. Jana Pawła II i wznosić toasty za Wybitnego Watykańczyka - Jana Pawła II zimnym piwem im. Jana Pawła II, które zagryzę oryginalną, papieską kremówką z certyfikatem Jana Pawła II, chyba że wcześniej dopadną mnie mdłości. A Jan XXIII gdzie? Mniej święty???