POWIAT. Zatrzymaj się na chwilę w godzinę „W”

31 lipca 2017 Autor: sz
POWIAT. Zatrzymaj się na chwilę w godzinę „W”

Jutro przypada 73.rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W całym kraju, także w powiecie oświęcimskim, jak co roku, w godzinę „W” o godzinie 17.00 zawyją syreny.

-Władze miasta Oświęcim upamiętnią tamte wydarzenia i oddadzą hołd bohaterom składając kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza na placu Tadeusza Kościuszki oraz pod Ścianą Śmierci w KL Auschwitz – informuje Marek Tarnowski z Urzędu Miasta Oświęcim.

Powstanie Warszawskie to był akt przeciwko złu. Akt odwagi dumnego narodu, który chciał walczyć do końca, aby ocalić wolność i niepodległość swej Ojczyzny.

-Zapraszamy delegacje i mieszkańców do udziału w uroczystości składania kwiatów oraz zatrzymanie się w chwili włączenia syren – podkreśla Tarnowski.

Syreny zostaną jednocześnie włączone w ramach treningu i ćwiczeń systemów alarmowania.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy