POWIAT. Znalazły się pieniądze dla oświęcimskiego Parku Pokoju. Czy znajdą się również na SOSW?

06 września 2019 Autor: af/sz
POWIAT. Znalazły się pieniądze dla oświęcimskiego Parku Pokoju. Czy znajdą się również na SOSW?
Prawie 6 mln zł przeznaczy zarząd województwa małopolskiego na Park Pokoju. Odrzucony wcześniej wniosek miasta ostatecznie jednak dostanie dotację.

Przypomnijmy, że spór o Park Pokoju trwał kilka miesięcy. Władze miasta zarzucały zarządowi województwa, że przy podziale unijnych pieniędzy kierują się kluczem partyjnym, a dotacje trafiają do gmin rządzonych przez PiS. Zarząd tłumaczył, że powodem odrzucenia wniosku jest jego niższa ocena.

Sytuacja jednak się zmieniła. Podczas święta Oświęcimia, na uroczystej sesji, przewodniczący sejmiku Rafał Bochenek ogłosił, że pieniądze na Park Pokoju jednak się znalazły. Zarząd województwa przekaże miastu na ten cel 5,8 mln zł.


Poseł Marek Sowa uważa, że zarząd województwa przestraszył się zaskarżenia decyzji do sądu i dlatego przyznał dotację. Z kolei Rafał Bochenek twierdzi, że pieniądze się znalazły dzięki oszczędnościom na innych zadaniach.


Park Pokoju to duży zielony teren, oddzielający osiedle Chemików od dawnych zakładów chemicznych. Mają tu powstać dwa place zabaw, budowla przypominająca statek piracki i staw z fontanną, ścieżki spacerowe i rowerowe, ławki i oświetlenie. Znajdująca się górka służyłaby małym saneczkarzom. Całość inwestycji szacowana jest na 8,7 mln zł.

Na pozytywną decyzję władz województwa liczy też powiat oświęcimski, któremu nie przyznano pieniędzy na budowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Rafał Bochenek zaznacza, że zabiega o dofinansowanie tego zadania, ale władze wojewódzkie muszą dbać o zrównoważony rozwój całej Małopolski. Nie wiadomo więc, czy znajdą się pieniądze na tę inwestycję.

Sprawę komentuje też wicestarosta Paweł Kobielusz.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Anonim, 10.09.2019 06:04
Powinniście zainwestować w bezpłatne przejazdy dzieci do szkoły oraz darmowe obiady w szkołach chociaż podstawowych zrobić coś albo dla osób starszych lub dzieci i młodzieży!!! Umożliwić dzieciom aktywne spędzanie czasu w naszym mieście za niewielkimi oplatami!!!
Madmax, 09.09.2019 07:38
Powinno być odwrotnie! To dzieci w pierwszej kolejności powinny dostać ośrodek bo do tej pory to warunki są straszne przy całym sercu jakie wkładają nauczyciele w wygląd i warunki nauki w szkole i inte
acie.Tp dla władz powinien być priorytet A nie nikomu nie potrzebny plac z którego nie będziemy mieć pożytku .
hokej fan , 09.09.2019 06:26
A ja się pytam kiedy powstanie nowe lodowisko bo to co mamy to niestety lata świetności ma za sobą?!
non-opti, 08.09.2019 10:30
Ostatni bufor pomiędzy strefą ekonomiczną a miastem zostanie wycięty do połowy?
jan, 07.09.2019 15:32
Przestańcie szczuc panie Sowa i Kobieliusz
collo, 07.09.2019 06:08
kolejne ławeczki dla żuli .na placu pokoju nie dajecie sobie rady to nawet nie jest śmieszne tylko żałosne
pytam, 06.09.2019 17:19
czy dzieci sprawne nie mogą bawić się wspólnie z niepełnosprawnymi, czy potrzeba budowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego po co komu ten podział, czy dzieci niepełnosprawne potrzebują seperacji??? Znowu mamusie chcą więcej??? Jest taki ośrodek wypoczynkowy nad morzem w Jarosławcu gdzie na teren mają zakaz wstępu dzieci "inne" czyli pełnosprawne!!!!!!!!!!! zwykle są wypraszane/ wyrzucane przez Ochronę!!!!!!!!!!za płot.
mieszkaniec, 06.09.2019 14:29
Ludzie a może coś w tym mieście nazywać się inaczej niż " pokoju"?
Osw, 06.09.2019 14:05
Dostać kase i zaprzepaścić, to w stylu starosty Starca!