PRZECISZÓW. Policyjna odyseja z odblaskiem

12 września 2018 Autor: adm
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

W Szkole Podstawowej nr 1 zorganizowano piknik rodzinny pn. „Policyjna Odyseja z Odblaskiem 2: Misja Bezpieczeństwo”. Tym samym zainaugurowano przystąpienie tej placówki do realizacji przedsięwzięć w ramach tegorocznej edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

Warto wspomnieć, że w poprzedniej edycji konkursu szkoła z Przeciszowa kolejny już raz odniosła ogromny sukces, zwyciężając wśród ponad 400 szkół z całej Małopolski.

Sobotnią imprezę przygotowali nauczyciele i rodzice, a patronat honorowy objął Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu. Gościem specjalnym, tak jak w ubiegłym roku, był przedstawiciel Biura Historii i Tradycji Komendy Głównej Policji, który z okazji zbliżającego 100-lecia Polskiej Policji przygotował wyjątkową wystawę.

Podczas imprezy odbył się bieg uliczny „Ku Niepodległości”. Wzięli w nim udział uczniowie, rodzice, a także przedstawiciele władz samorządowych. Po biegu na uczestników czekało wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów i służby.

- Na stoisku przygotowanym przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatu Policji w Zatorze, zaprezentowany został sprzęt i wyposażenie policyjne. Dzieci i młodzież chętnie przymierzały elementy umundurowania, akcesoria policyjne, wsiadały za kierownicę radiowozu i motocykla policyjnego, a rodzice robili pamiątkowe zdjęcia - mówi asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Specjalny pokaz w zakresie udzielania pierwszej pomocy przygotowali ratownicy medyczni Anna Sołek i Andrzej Dziedziel. Z kolei strażacy ochotnicy z Przeciszowa zaprezentowali pokaz działań ratowniczych Straży Pożarnej.

Podczas pikniku rozegrany został mecz towarzyski piłki nożnej pomiędzy drużyną rodziców, a zespołem policjantów, której kapitanem został Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu.

- Szkolny piknik rodzinny stał się znakomitą okazją do promowania noszenia elementów odblaskowych, jako ważnego elementu bezpieczeństwa na drodze. Przybliżył zadania każdej ze służb ratunkowych na rzecz społeczeństwa, a w związku ze zbliżającą się, setną rocznicą Polskiej Policji, przypomniał historię formacji policyjnej - podkreśla asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy