PRZECISZÓW. Pomóżcie wójtowi spełnić marzenia

19 grudnia 2012 Autor: ada

W Przeciszowie przekonują, że to nie jest zwykły „Orlik” jakich wiele w kraju. Mówią, i to bez cienia ironii, że to obiekt sportowy na miarę obecnych czasów i oczekiwań lokalnej społeczności. Wójt Przeciszowa Bogdan Cuber ma nadzieję, że kompleks przyciągnie też tych, dla których sport do tej pory niewiele znaczył.

Fot. UG Przeciszow

Fot. UG Przeciszow

„Orlik” został zbudowany przy miejscowym Zespole Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych. Uroczyste otwarcie kompleksu sportowego odbyło się w minioną sobotę, 15 grudnia. Przybyło nań wielu gości, w tym włodarze okolicznych gmin.

– Bardzo się cieszę, że razem możemy uczestniczyć w otwarciu tego pięknego boiska – powiedział do zebranych wójt Przeciszowa Bogdan Cuber. – Ten obiekt to atrakcja nie tylko dla uczniów szkoły, ale również dla zawodników klubów sportowych oraz dla całej społeczności gminy. Realizując tę inwestycję gmina stworzyła mieszkańcom możliwość bezpiecznego, a zarazem aktywnego spędzania wolnego czasu.

Co ciekawe, częściowo „Orlik” znajduje się na terenie stadionu lekkoatletycznego, powstałego w 1984 roku z inicjatywy nieżyjącego już Aleksandra Ziobrowskiego.

Łączny koszt budowy „Orlika” wyniósł 1,06 mln złotych, z czego gmina pozyskała dofinansowanie wielkości 333 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego oraz 500 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Resztę środków wyłożyła gmina.

Marzeniem wójta Cubera jest to, by oddany właśnie do użytku kompleks tętnił życiem, stał się miejscem integracji miejscowych klubów i organizacji sportowych, a także przyciągnął tych, dla których sport do tej pory niewiele znaczył.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
1983, 20.12.2012 15:28
to nie wójt 15lat temu był gość od tego drugiego już nie będzie zbierałem medale w tej szkole a teraz co żal jak to się widzi
Mutant, 20.12.2012 01:50
Tyle,że orlik zamknięty do kwietnia;/ Na starym boisku można było grać przez okrągły rok.
Takoma, 19.12.2012 21:19
Oby tylko nie było tak jak z tym placem zabaw koło przedszkola gdzie po zmroku urzędowała podchmielona młodzież.
szczery, 19.12.2012 21:16
widac ze Gosc z Piotrowic..robi co moze nie tak jak jego poprzednik spoloc..
nina, 19.12.2012 20:35
panie Wójcie gratulacje.Czasem żałuje że wyprowadziłam się z tej gminy,bo ze swojej nie jestem zadowolona.Zawiódł burmistrz na całej linii....po prostu u nas istnieje zasada;dawac pijakom i tym którzy maja Bog wie ile na miesiac,okazując fałszywy zarobek....a odbierac naprawdę tym którzy tego potrzebują.szkoda pisac tego wszystkiego ale może Pan Bogdan to przeczyta,choc pewnie nieraz takie coś czytał.Pozdrawiam i wiem osobiscie ze Pan Cuber naprawdę daje potrzebujacym a nie pijacym.
przeciszowianin, 19.12.2012 15:21
Brawo panie wójcie,tak trzymać!!!! Popieram pana w 100%,chociaż na pana nie głosowałem ,to w następnych wyborach ma pan mój głos.
stiv, 19.12.2012 09:53
to jest wójt...Gdyby tacy politycy byli w tym kraju, to było by ok. Brawo Panie Bogdanie