PRZECISZÓW. Zasadzka na kłusowników

29 października 2013 Autor: plin

- Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zorganizowali zasadzkę, w którą wpadło trzech kłusowników oraz czterech paserów - informuje st. asp. Małgorzata Jurecka. By zatrzymać sprawców na gorącym uczynku, nocą, gdy teren gospodarstwa rybackiego to kilkaset hektarów, potrzebny był dobry plan i odrobina szczęścia.

fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

W nocy z 25 na 26 października policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zorganizowali zasadzkę, w którą wpadło trzech kłusowników oraz czterech paserów. Policjanci ustalili, że kłusownictwem trudnią się dwaj mężczyźni z miejscowości Las w gm. Przeciszów. Udowodnienie tego, zatrzymanie sprawców na gorącym uczynku, nocą, gdy teren gospodarstwa rybackiego to kilkaset hektarów, wymagało jednak sprytu. - Funkcjonariusze zaczęli obserwować posesję podejrzewanych mężczyzn. Na efekty nie musieli długo czekać. Tuż przed północą na teren posesji wjechał samochód osobowy i wysiadło z niego trzech mężczyzn. Z bagażnika pojazdu wypakowali i schowali w garażu trzy worki, jak się później okazało pełne ryb - relacjonuje st. asp. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. - Po chwili na posesję wjechał inny samochód na chrzanowskich numerach rejestracyjnych, z którego wysiadło czterech kolejnych mężczyzn. Po zważeniu worków zapakowali je do pojazdu. Policjanci wyczekali na stosowny moment i przystąpili do zatrzymania - opisuje policjantka.

Sprawcy to trzej mieszkańcy miejscowości Las (w wieku od 30 do 32 lat) oraz trzej mieszkańcy Żarek i mężczyzna z Gromca (od 19 do 62 lat). W workach znajdowało się ok. 160 kg ryb o wartości ok. 1600 zł.

Sprawcom, którzy kradli ryby postawiono zarzuty kłusownictwa i kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Tym, którzy ryby odkupili, postawiono zarzut paserstwa. Grozi im taka sama kara. - Aktualnie policjanci ustalają, jaki zakres miał przestępczy proceder i być może wkrótce na przesłuchania zostaną wezwane kolejne osoby, które nabywały karpia od złodziei - dodaje st. asp. Jurecka.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Messi, 31.10.2013 10:27
Gratulację dla policji.
UNITA666, 30.10.2013 21:43
Przeciez za glosno o nich bylo-i trzeba miec normalnych sasiadow a nie kapuchy! A potem zarzucisz wedke ..przypadkiem..na staw a tam teleecho che che
poreba, 30.10.2013 12:02
mogli jeszcze poczekac godzinke to by zjedli upieczonego karpika .....ale szacun dla policji
Ziom, 30.10.2013 08:54
Nie orientuje sie ktos jak wyglada sprawa z Kormoranami ,których w ostatnim czasie jest zatrzesienie i sieja bardzo duże spustoszenie na stawach i w rzekach, za nie sie ktos bierze???
mądrala, 30.10.2013 07:45
NOOOOOOOOOOOOOOOO trzeba tu pochwalić Policję za wręcz FILMOWY scenariusz akcjii, Brawo, takich sukcesów oczekują od was uczciwi obywatele. Myślę , że naczelnik doceni poświęcenie i zaangażowanie.
polny, 29.10.2013 18:39
Do: Ziom, pewnie nie! ja tez chodzę z rodzinka na zakupy tuż po północy bo wtedy jest w sklepie zupelnie pusto i cicho !
Szczaw i mirabelki, 29.10.2013 14:49
a ja myślę, że te ryby w Bachórzu złapali, bo biorą ostatnio
Mis, 29.10.2013 13:14
@Ziom Pewnie mysleli, że karpie wyhodował na drzewach. Piękna akcja, gratulacje dla Policji. Czyli jednak można.
Ziom, 29.10.2013 12:39
Ci co kupowali moze nie wiedzieli ze te ryby sa kradzione.....
Juliett, 29.10.2013 12:34
Brawa dla Policji. O Zatorskich coraz głośniej ostatnio :) i to w tym pozytywnym sensie.
POlank@_nieWielka, 29.10.2013 12:33
Takie rzeczy tylko w Przeciszowie: jak nie karuzelę spalą, to kozę na szlabanie POwieszą!