RAJDY SAMOCHODOWE. Awans po drugiej części maratonu

14 stycznia 2021 Autor: png
RAJDY SAMOCHODOWE. Awans po drugiej części maratonu
Ósmy etap Rajdu Dakar - czyli druga część maratonu - był niezwykle udany dla Marka Goczała i Rafała Martona. Załoga Energylandii Rally Team awansowała w punktacji generalnej na dziewiątą pozycję.

Odcinek specjalny z Sakaki do Neom okazał się wyjątkowo trudny pod względem nawigacji. Obie załogi reprezentujące Energylandia Rally Team (Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk oraz Marek Goczał i Rafał Marton) dojechały na metę odcinka w pierwszej "dziesiątce" stawki SSV!

Marek Goczał z Rafałem Martonem zostali sklasyfikowani na szóstym miejscu i w klasyfikacji łącznej awansowali na dziewiątą pozycję. To dotychczas najlepszy wynik załogi z numerem 430 na tegorocznym Dakarze.

Z kolei Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk po problemach związanych z nawigacją oraz dwukrotnym złapaniu "gumy" zameldowali się na mecie z dziewiątym czasem. Po ósmym etapie Rajdu Dakar są na piątym miejscu w klasie SSV. Załogi Energylandii Rally Team zapowiadają walkę o wyższe lokaty.

- Trasa ósmego etapu była przepiękna. To spełnienie moich marzeń - nie kryje Marek Goczał.

- Ze wszystkich dotychczasowych odcinków ten miał najtrudniejszą nawigację. Udało się nie popełnić żadnego błędu i jesteśmy na mecie. Etap maratoński zawsze jest trudny. Organizatorzy dokładają starań, aby zawodnicy go zapamiętali na długo - powiedział Rafał Marton.

- Najpiękniejszy odcinek jaki kiedykolwiek jechałem. Myślę, że był też najtrudniejszy pod względem nawigacji dla Szymona. Popełniliśmy dwa, trzy błędy, które wykluczyły nas z walki o dobre miejsca - stwierdził Michał Goczał.

- Za nami etap maratonowy. Przez dwa dni nie widzieliśmy się z mechanikami, więc kluczowe było dowiezienie auta w całości do mety. Etap był przepiękny, ale bardzo trudny nawigacyjnie. Najważniejsze, że jesteśmy na mecie - podsumował Szymon Gospodarczyk.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy