RAJDY SAMOCHODOWE. Legendarny rajd z oświęcimskim udziałem

24 października 2017 Autor: png
fot. www.rajdzubrow.pl

fot. www.rajdzubrow.pl

Rajd Żubrów to prawdziwa legenda polskiej motoryzacji. Pierwszy wystartował w 1966 roku w Zakopanem. Tegoroczna edycja była już 51. Na starcie pojawiły się 82 załogi, które miały do przejechania dziesięć odcinków. W tym gronie nie zabrakło oświęcimian - Katarzyny i Piotra Adamusów.

Rajdowcy z nadsolańskiego grodu spisali się znakomicie. Triumfowali w tzw. "ośce". Mowa o samochodach napędzanych na jedną oś. W oświęcimskim przypadku to FWD czyli napęd na przednią oś. Zwyciężyli też w klasyfikacji samochodów Renault.

Głównym organizatorem Rajdu Żubrów jest Automobilklub Krakowski. W poprzednich latach poszczególne odcinki rozgrywane były w okolicach Lanckorony, Makowa Podhalańskiego i zmierzały w kierunku Zakopanego. W stolicy polskich Tatr usytuowana była meta. W tym roku organizatorzy wprowadzili nieco zmian.

Duetu - Katarzyna i Piotr Adamus kibice sportów samochodowych nie zobaczą niestety podczas nadchodzących mistrzostw Polski. Przyczyny są bardzo prozaiczne. - To kosztowny sport - podkreśla Piotr Adamus. - Mamy też swoje obowiązki, bo prowadzimy serwis samochodowy. Będziemy chcieli wystartować w przyszłorocznym Rajdzie Żubrów - dodaje Piotr Adamus.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Fan, 25.10.2017 16:11
Sami zrobili:)
Królik , 24.10.2017 20:41
Mnie i tak zastanawia gdzie oni dopadli takiego areona do Clio ?