RAJDY SAMOCHODOWE. Oświęcimski akcent w prestiżowym rajdzie

31 lipca 2018 Autor: png
Michał Szałaśny wrócił na wyścigowe trasy. Wystartował w rajdzie limanowskim. Fot. gsmp.pzm.pl

Michał Szałaśny wrócił na wyścigowe trasy. Wystartował w rajdzie limanowskim. Fot. gsmp.pzm.pl

Po długich dziesięciu latach Michał Szałaśny powrócił na trasę! Oświęcimski rajdowiec wystartował w rajdzie limanowskim. To jedna z najważniejszych imprez samochodowych w naszym kraju. Jest zaliczana do dziewiątej rundy mistrzostw Europy FIA w wyścigach górskich i 5-6 rundy górskich mistrzostw Polski. Zmaganiom 104 załóg towarzyszył niemiłosierny upał.

Wyścig rozgrywany był w Starej Wsi na odcinku drogi z Limanowej do Kamienicy od miejscowości Stara Wieś do szczytu Przełęcz pod Ostrą. To już dziesiąta edycja Wyścigu Górskiego Limanowa - Przełęcz pod Ostrą. Te prestiżowe zawody miały międzynarodową obsadę. Na trasie pojawili się kierowcy z Polski, Francji, Słowacji, Luksemburga, Szwajcarii, Chorwacji, Włoch, Czech, Austrii i Kosowa.

Impreza organizowana przez Automobilklub Limanowa przyciąga ścisłą czołówkę polskich i europejskich zawodników wyścigów górskich. 5,5 kilometrowa trasa do szczytu Przełęczy Pod Ostrą jest arcytrudna. Różnica wzniesień to aż 302 metry. Nowym rekordzistą został Włoch - Christian Merli (ITA, Osella FA 30 Zytek LRM), który pokonał trasę osiągając czas 1.51,398. To właśnie on był najlepszy w limanowskim rajdzie.

W szóstej rundzie GSMP triumfował Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer EVO V), przed Michałem Ratajczykiem (Mitsubishi Lancer EVO IX 7 Motosport) i Waldemarem Kluzą (Skoda Fabia 2000). Michał Szałaśny z Oświęcimia, prowadzący czerwonego opla astrę został ostatecznie sklasyfikowany na 55. pozycji.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy