RAJDY SAMOCHODOWE. Tego w Oświęcimiu jeszcze nie było! Nieoficjalne wyniki rajdu

24 sierpnia 2014 Autor: (PNG)

Za nami pierwsza edycja samochodowego rajdu, który rozegrano w ramach II Moto-Pikniku. Rajd znalazł się oficjalnym kalendarzu PZMot i był automatycznie zaliczany jako czwarta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Są już pierwsze, nieoficjalne wyniki...

Oświęcim gościł uczestników samochodowego rajdu. Fot. (png)

Oświęcim gościł uczestników samochodowego rajdu. Fot. (png)

Co minutę na drogi oświęcimskiego ruszały poszczególne załogi. Startowano z Rynku Głównego w Oświęcimiu. Później kawalkada miała do pokonania trzy pętle (dzielone serwisami) z odcinków Brzeszcze i Dwory II (po pięć kilometrów każdy). Zawodnicy musieli trzykrotnie przejechać dwa odcinki specjalne.

Nieoficjalne wyniki mówią o zwycięstwie załogi Hondą Civic - Piotra Barana i Michała Pacieja. To identyczna sytuacja jak podczas pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska (Rajd Mikołowski). Baran i Paciej wyprzedzili Łukasza Pieniążka i Ryszarda Ciupkę (Honda Civic) oraz Adriana Jurasza i Pawła Pochronia (Renault Clio).

 

Nieoficjalne wyniki Rajdu Oświęcimskiego:

1. Baran/Paciej (Honda Civic) 18:24,8

2. Pieniążek/Ciupka (Honda Civic) +1,8

3. Jurasz/Pochroń (Renault Clio) +1,9

4. Nowak/Dwornik (Honda Civic) +8,7

5. Różycki/Słaboń (Honda Civic) +19,5

6. Sordyl/Królicki (Honda Civic) +21,8

7. Marciniak/Waleczek (Honda Civic) +22,3

8. Sąsiadek/Poradzisz (Citroen Saxo) +24,1

9. Niemyski/Krzystanek (Honda Civic) +32,8

10. Podelcki/Kłos (Citroen Saxo) +34,1

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
oświecimianin, 26.08.2014 22:02
jutro idę zapisać się na prawo jazdy kat.C - to efekt symulatora ciężarówki - SUPER
yyy, 26.08.2014 12:10
Rajd był świetny. Kibice mieli pełno wrażeń. Zwłaszcza na Pocztowej było sporo emocji. Mam nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok.
sędzia dred, 26.08.2014 08:49
Czytając niektóre komentarze, to nie wiem dlaczego w Oświęcimiu jest taka ciemnota. Nie warto nic robić bo zawsze krytyka zwłaszcza tych osób co na ogół dużo gadają a mało robią. A wystarczy wstać i popatrzeć w lustro a potem rzucać wyrazy lub słowa krytyki do innych. Poza tym jak widać najwięcej wypowiadają się tutaj na ten temat laicy w temacie rajdów.
jp57, 25.08.2014 16:16
neo oświeć się jeżeli rajd odbywa się częściowo w mieście to obowiązują ich przepisy
masterkosa, 25.08.2014 15:21
Psy szczekają, karawana jedzie dalej...
polish ham , 25.08.2014 14:55
rajdy, to niech sobie robią pod giewontem
Czytelnik, 25.08.2014 08:53
Wypełnienie między kostkami znowu się sypie. Rozumiem, że co kilka tygodni ekipa budowlana będzie gonić z zaprawą dookoła płyty Rynku i mocować kostki granitowe do podłoża. To tak było zaplanowane w projekcie? Nowoczesne rozwiązanie. A kiedy planowany jest następny remont Rynku?
jp57, 25.08.2014 06:25
do wszystkich którym się rajd tak bardzo podoba,to zróbcie sobie pieszy wtedy będziecie mniej gadać a zwłaszcza ty kibol
Bart, 24.08.2014 23:52
jp57@ Przeciez impreza sama w sobie odbywala się wlasnie po za terenem miasta, a rzecza normalna jest ze trzeba dojechać z jednego odcinka na drugi i obowiazuja ich także limity czasowe w których musza się zmiescic aby wystartować do kolejnego etapu. Pozatym co więcej dystansu do swiata, bo "przygazowka" jest tak samo denerwujaca jak brzęczący skuter pod oknami bloku.
sędzia dred, 24.08.2014 22:59
Rajdy to fajna sprawa, jak i dla zawodników tak i dla regionu i miejscowości w jakich są organizowane a w Oświęcimiu tego brakowało! Zawsze jednak znajdzie się jakiś narzekacz, albo na skuterze albo taki co mu raz w roku drogę zamkną i biedny do domu nie może dojechać. Ale taki los narzekaczy, narzekacz to taki osobnik, który zawsze znajdzie pretekst by ponarzekać. Dlatego narzekacz powinien siedzieć w domu i czekać na przelatującą muchę, by ponarzekać, bo rajdy to dyscyplina sportowa, której nigdy nie pojmie o co w tym biega.
Joker, 24.08.2014 22:11
Potwierdzam, nie wiem czy ten sam, ale jechał podmalowanym na rajdówkę złomem, bez tłumika, huk, tuman spalin. I on tez tuman.
roll, 24.08.2014 21:46
@ jp75 gościu rajd był po za miastem (prawdziwy rajd to OSy), a "wyrczenie" głośnie silnika? kilku mieszkańcom miasta też głośno auta wyrczą, nawet.... taksówkarzowi impreza super !!!
neo, 24.08.2014 21:37
a kto widzial jechal jak byl rajd od czego masz nogi arbuzie
Ola, 24.08.2014 20:21
jp57: rajd nie odbywał się na terenie miasta.
bolo, 24.08.2014 16:39
jak z sosnowca to musiala to byc Katarzyna W. :D takze ciesz sie ze zyjesz
Wituś, 24.08.2014 16:15
Super impreza....już się nie mogę doczekać kolejnej mam nadzieję że będzie...Pozdrawiam kibiców ....
Infinito, 24.08.2014 15:28
Kram! Proponuję aby Towarzystwo BEZPIECZNEJ Jazdy zorganizowało wyścig pojazdów napędzanych energią słoneczną, będzie ciszej i bezpieczniej.
szczery44, 24.08.2014 15:08
skutery powinny byc zakazane:) nie mily dzwiek wydaja :D
kos, 24.08.2014 14:58
Hmmmm..... No cóż.... Sosnowiec dzielnica Warszawy najdalej wysunięta na południe kraju....... :)
Kibol, 24.08.2014 13:54
To chodź na nogach a nie na skuterze jeździj emerycie. Juz wiem jak wy jezdzicie na nich jak by cala droga wasza byla!!!!
Bolo, 24.08.2014 13:51
Dziadek! Ty se mogłeś zrobić przegazówkę :D Wszyscy by ci ustąpili...Impreza fajna,poza miastem OS-y.
vmax, 24.08.2014 13:46
Zastanawia mnie fakt, że w przypadku takich imprez, które są ok i dobrze, że się odbywają, przestaje obowiązywać prawo. Wczoraj samochody parkowały wokół rynku w miejscach niedozwolonych, prawie na przejściu dla pieszych i żadne służby porządkowe nie reagowały. W dni powszednie za takie parkowanie byłby mandat. Jak to jest możliwe?
jp57, 24.08.2014 12:14
uważam że takie imprezy powinny odbywać się po za terenem miasta,wczoraj jadąc na skuterze w kierunku Soły ulicą Solną młody szczyl na numerach z Sosnowca jadąc za mną robił sobie przegazowkę,bo myślał że mnie przestraszy i ustąpię mu miejsca,a przede mną jechał ojciec z córką na rowerach,ten że kierowca brał udział rajdzie.nie było to zbyt miłe.
nieMogłemBYĆ, 24.08.2014 11:47
pokażcie jakieś zdjęcia