RAJDY SAMOCHODOWE. W malowniczej scenerii

11 stycznia 2021 Autor: png
RAJDY SAMOCHODOWE. W malowniczej scenerii
Znakomite wieści napływają z niezwykle prestiżowego Rajdu Dakar. Dwie załogi reprezentujące Energylandia Rally Team znalazły się w pierwszej "dziesiątce" siódmego etapu. Michał Goczał z Szymonem Gospodarczykiem zostali sklasyfikowani na czwartej pozycji, zaś Marek Goczał z Rafałem Martonem zajęli dziewiąte miejsce.

Siódmy etap z Ha’il (miasto w północnej Arabii Saudyjskie) do Sakaki liczył 737 kilometry. Była to pierwsza część etapu maratońskiego podczas którego zawodnicy są zdani wyłącznie na siebie i nie mogą korzystać z pomocy serwisu.

Obie załogi Energylandii Rally Team poradziły sobie wręcz znakomicie. Dzięki czwartej pozycji Michała Goczała z Szymonem Gospodarczykiem awansowali oni na czwarte miejsce w klasyfikacji łącznej SSV. Z kolei dziewiąta lokata Marka Goczała i Rafała Martona pozwoliła im utrzymać jedenastą pozycję.

- Jesteśmy w połowie odcinka maratońskiego - mówi Szymon Gospodarczyk. - Nie było łatwo, a raczej niebezpiecznie. Wszyscy zmieniali kierunki szukając twardego piachu. W kilku przypadkach udało się uniknąć zderzenia. Złapaliśmy też "gumę", ale wymiana koła poszła nam sprawnie. Staraliśmy się jechać bezpiecznie, żeby nie uszkodzić samochodu. To był dla nas bardzo dobry odcinek - podsumował Szymon Gospodarczyk.

- To był trudny i wyboisty odcinek - twierdzi Rafał Marton. - Na całej trasie było mnóstwo kamieni. Początek odcinka jechaliśmy w deszczu. Przebiliśmy dwa koła, ale jesteśmy na mecie z dziewiątym czasem - powiedział Rafał Marton.

Dziś wystartowała druga część maratonu, czyli ósmy etap Rajdu Dakar. Zawodnicy jadą z Sakaki do Neom. Mają do pokonania 709 kilometrów w tym 375 km na czas.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy