RAJDY SAMOCHODOWE. Wypadek Gabrysia na Rajdzie Śląskim. Ranni kibice

16 października 2017 Autor: png
RAJDY SAMOCHODOWE. Wypadek Gabrysia na Rajdzie Śląskim. Ranni kibice
Do nieszczęśliwego wypadku doszło na dziesiątym odcinku Rajdu Śląska. Prowadzący Forda Fiestę R5 Zbigniew Gabryś z Brzeszcz nagle wypadł z trasy. Do zdarzenia doszło na krótko przed metą w miejscowości Suszec. Wcześniej z trasy napływały bardzo dobre wieści, bo walczący o wicemistrzostwo Polski Zbigniew Gabryś zwyciężył na pierwszej pętli Rajdu Śląska.Na feralnym dziesiątym odcinku brzeszczanin miał problemy z hamowaniem i wypadł na ostrym zakręcie z trasy. Obrażeń ciała doznały dwie małe dziewczynki (5 i 11 lat), znajdujące się bardzo blisko przejazdu samochodów, tuż za taśmą.Na szczęście prędkość pojazdu nie była duża. Jedna z dziewczynek już opuściła szpital, a druga pozostaje jeszcze na obserwacji. Po wypadku odcinek rajdu został przerwany. Auto załogi Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec zostało uszkodzone i musieli oni wycofać się z dalszej części rywalizacji.

Przepadła zatem szansa na wicemistrzostwo Polski, a przypomnijmy, iż Zbigniew Gabryś był bardzo blisko tego celu. Na pierwszym etapie Rajdu Śląska główny rywal Gabrysia - Tomasz Kasperczyk wraz z Damianem Sytym zwyciężyli na OS Wyry, wysuwając się na prowadzenie w "generalce".

Kolejny odcinek należał do litewsko-polskiej załogi jadącej Skodą Fabią R5 - Dominik Butvilas i Kamil Heller. Ukarani oni jednak zostali karą trzech minut, która poważnie skomplikowała ich sytuację w klasyfikacji generalnej. Drugi wynik na OS Ochaby miał właśnie Zbigniew Gabryś z Brzeszcz i Artur Natkaniec (Ford Fiesta R5). Gabryś objął prowadzenie, bo wyprzedził Kasperczyka o 6,7 sek.

Na odcinku OS Miedźna (ostatnia część pętli) triumfował Kasperczyk, ale wyprzedził Gabrysia tylko o 2,1 sek. Dzięki temu załoga Zbigniew Gabryś z Brzeszcz i Artur Natkaniec utrzymała pozycję lidera. Wszystkie plany pokrzyżował jednak wypadek na dziesiątym odcinku. Tytuł mistrzowski wywalczył już wcześniej Filip Nivette, a wicemistrzostwo przypadło Tomaszowi Kasperczykowi.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy