RAJSKO. Wsiadł za „kółko” mając blisko 4 promile alkoholu. Zatrzymał go… przyszły policjant wraz z kolegą

01 października 2019 Autor: sz
RAJSKO. Wsiadł za „kółko” mając blisko 4 promile alkoholu. Zatrzymał go… przyszły policjant wraz z kolegą

W sobotę w godzinach popołudniowych dwaj młodzi mieszkańcy Woli /woj. śląskie/ jadąc ulicą Wilamowicką w Rajsku zauważy przed sobą opla astrę, który jedzie slalomem. Styl jazdy sugerował mężczyznom, iż za kierownicą samochodu może znajdować się nietrzeźwa osoba.

-W związku z tym mężczyźni pojechali za nim. Wykorzystując okazję wyprzedzili opla, po czym zwolnili doprowadzając do zatrzymania pojazdu. Następnie podbiegli do opla, a widząc stan kierowcy szybko potwierdzili wcześniejsze przypuszczenia. Kierowca był pijany, więc aby uniemożliwić mu dalszą jazdę wyciągnęli kluczyki ze stacyjki i wezwali Policję – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci przejęli 48-letniego mieszkańca gminy Brzeszcze. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości, okazało się, iż mężczyzna ma w organizmie 3,97 promila alkoholu.

-Jak wynikało z relacji nietrzeźwego od rana wypił jedynie trzy piwa, nie tak jak w poprzednich dniach, kiedy miał w środę wypić 16 piw, w czwartek 12, a w piątek 11 piw - relacjonuje Małgorzata Jurecka.

48-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze może trafić za kratki nawet na dwa lata. Straci prawo jazdy oraz poniesie wysokie konsekwencje finansowe.

-Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługują 24-letni Jakub, który właśnie stara się przyjęcie do służby w śląskiej Policji oraz jego znajomy 22-letni Bartosz. Obaj panowie widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego, błyskawicznie zareagowali i nie dopuścili, aby kontynuował on pijany rajd – podkreśla Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
przyjęcie masz w kieszeni, 01.10.2019 09:06
nadaje się, brawo, już jest przyjęty