RUDZE. Pobili 29-latka, uszkodzili samochód i znieważyli policjantów. Usłyszeli już zarzuty

22 czerwca 2017 Autor: sz

Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji bieruńskiego policjanta po służbie wraz z zatorskimi policjantami sprawcy pobicia 29-latka zostali szybko zatrzymani. Dwóch mieszkańców Ostrowa Mazowieckiego odpowie teraz przez sądem za pobicie, uszkodzenie mienia i znieważenie policjantów.

fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Zdarzenie miało miejsce w sobotę 10 czerwca w godzinach wieczornych w Rudzach (gmina Zator).

-Jeden z dwóch,  idących ulicą mężczyzn,  uderzył w szybę przejeżdżającego obok nich samochodu, którym podróżował wraz z rodziną 29-letni mieszkaniec Gminy Zator. Kiedy kierowca zatrzymał samochód i wysiadł, aby zwrócić mężczyznom uwagę został przez zaatakowany i pobity. Agresorzy kopiąc, uszkodzili również karoserię samochodu pokrzywdzonego, a następnie zbiegli – relacjonuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Całą sytuację zauważył wracający ze służby do domu dzielnicowy, który pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Bieruniu. Funkcjonariusz natychmiast udzielił pierwszej pomocy pokrzywdzonemu i zawiadomił zatorskich policjantów. Wraz z kolegami po fachu policjant rozpoczął penetrację terenu w poszukiwaniu sprawców pobicia.

-Podczas prowadzonych poszukiwań, na terenie jednego z pod zatorskich pensjonatów,  policjanci zauważyli mężczyzn, pasujących do rysopisu sprawców pobicia. Byli to 24 i 28-letni mieszkańcy Ostrowa Mazowieckiego. Po potwierdzeniu, że mieli oni związek z pobiciem obaj zostali zatrzymani – informuje Małgorzata Jurecka.

Sprawcy podczas zatrzymania zachowywali się bardzo agresywnie znieważając policjantów. Funkcjonariusze szybko obezwładnili obu mężczyzn, którzy trafili do policyjnego aresztu. Mieszkańcy Ostrowa Mazowieckiego usłyszeli zarzuty pobicia, uszkodzenia mienia oraz znieważenia policjantów.

Sprawcom za pobicie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, za uszkodzenie mienia do 5 lat, natomiast za znieważenie policjantów do roku pozbawienia wolności.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy