RUGBY. Oświęcimianie z jednym zwycięstwem

11 października 2017 Autor: png
Oświęcimscy rugbyści rozpoczęli nowy sezon. Fot. nadesłane

Oświęcimscy rugbyści rozpoczęli nowy sezon. Fot. nadesłane

Zawodami w Bełchatowie oświęcimski rugby klub rozpoczął rywalizację w sezonie 2017/18. W turnieju Pucharu Polski Rugby 7 Husaria Oświęcim została sklasyfikowana na siódmym, czyli przedostatnim miejscu. W ostaniej grze drużyna z miasta nad Sołą pokonała Kalisz 29:5.

- Liczyliśmy na lepszy występ, jednak boisko szybko zweryfikowało nasze oczekiwania - mówi Marcin Stanik, prezes i zarazem zawodnik Klubu Rugby Husaria Oświęcim. - W fazie grupowej turnieju w Bełchatowie trafiliśmy na drużynę mistrzów Polski, Posnanię Poznań oraz na gospodarza turnieju Rugby Bełchatów. Oba mecze przegraliśmy - dodaje Marcin Stanik.

Rugby Klub Husaria Oświęcim reprezentowali: Sławomir Andrukiewicz, Łukasz Pastuszka, Mateusz Sikora, Marcin Stanik, Paweł Wajdzik, Dawid Winkler, Jarosław Słomski, Przemysław Zając,
Michał Dudzic.


Wyniki fazy finałowej turnieju:
O siódme miejsce: Oświęcim - Kalisz 29:5
O piate miejsce: Bełchatów - Werewolves 26:5
O trzecie miejsce: AZS AWFiS - GRC 54:0
Finał: Posnania - Tytan 38:12

Klasyfikacja końcowa:
1. Posnania Poznań, 15 pkt
2. Tytan Gniezno, 13 pkt
3. AZS AWFiS Gdańsk, 11 pkt
4. Gentlemens RC Łódź, 9 pkt
5. Rugby Bełchatów, 7 pkt
6. Werewolves Wąbrzeźno, 5 pkt
7. Husaria Oświęcim, 3 pkt
8. Husaria Kalisz, 1 pkt

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy