RUGBY. Oświęcimianie zakończyli sezon

13 listopada 2017 Autor: png
Oświęcimianie zakończyli jesienny sezon turniejami w Krakowie i Nowym Sączu. Fot. nadesłane

Turniejami Pucharu Polski Rugby 7 w Krakowie i Nowym Sączu oświęcimska Husaria zakończyła rywalizację w jesiennych rozgrywkach sezonu 2017/2018. Głównym organizatorem zawodów jest Polski Związek Rugby.

W fazie grupowej turnieju pod Wawelem oświęcimianie wygrali z AZS Rzeszów i przegrali z drużyną Biało-Czarni Nowy Sącz. Husaria trafiła do "małego finału", gdzie zmierzyła się Białorusinami. Ostatecznie uległa ekipie Unii Brześć.

Klasyfikacja końcowa turnieju w Krakowie: 1. AZS AWF Warszawa, 2. Biało/Czarni Nowy Sącz, 3. Unia Brześć (Białoruś), 4. Husaria Oświęcim, 5. Czarni Bytom, 6. AZS Rzeszów.

Z kolei "Turniej Niepodległości" w Nowym Sączu będący jednocześnie zawodami z cyklu Pucharu Polski Rugby 7 rozgrywano systemem każdy z każdym. Oświęcimianie najpierw zwyciężyli Koliber Sosnowiec. Później przegrali z drużyną Biało-Czarni Nowy Sącz oraz z naszymi sąsiadami zza południowej granicy, ekipą Slavii Koszyce ze Słowacji.

Klasyfikacja końcowa turnieju w Nowym Sączu: 1. Biało-Czarni Nowy Sącz, 2. Slavia Koszyce (Słowacja), 3. Husaria Oświęcim, 4. Koliber Sosnowiec.

- Nie do końca jest dla nas zrozumiała decyzja Polskiego Związku Rugby o dopuszczeniu do rozgrywek krajowych drużyn zagranicznych z Węgier, Estonii, Litwy, Białorusi, Słowacji. Co prawda podnosi to prestiż i rangę tych rozgrywek do poziomu międzynarodowego, ale w wielu przypadkach wypatrza wyniki poszczególnych turniejów - komentuje Marcin Stanik, prezes oświęcimskiego klubu

Rugby Klub Husaria Oświęcim reprezentowali: Jan Handzlik, Sławomir Andrukiewicz, Łukasz Pastuszka, Mateusz Sikora, Marcin Stanik, Paweł Wajdzik, Dawid Winkler, Piotr Mielczarek, Przemysław Zając, Michał Dudzic, Jarosław Słomski.