RUGBY. Oświęcimianie zakończyli sezon

13 listopada 2017 Autor: png
Oświęcimianie zakończyli jesienny sezon turniejami w Krakowie i Nowym Sączu. Fot. nadesłane

Oświęcimianie zakończyli jesienny sezon turniejami w Krakowie i Nowym Sączu. Fot. nadesłane

Turniejami Pucharu Polski Rugby 7 w Krakowie i Nowym Sączu oświęcimska Husaria zakończyła rywalizację w jesiennych rozgrywkach sezonu 2017/2018. Głównym organizatorem zawodów jest Polski Związek Rugby.

W fazie grupowej turnieju pod Wawelem oświęcimianie wygrali z AZS Rzeszów i przegrali z drużyną Biało-Czarni Nowy Sącz. Husaria trafiła do "małego finału", gdzie zmierzyła się Białorusinami. Ostatecznie uległa ekipie Unii Brześć.

Klasyfikacja końcowa turnieju w Krakowie: 1. AZS AWF Warszawa, 2. Biało/Czarni Nowy Sącz, 3. Unia Brześć (Białoruś), 4. Husaria Oświęcim, 5. Czarni Bytom, 6. AZS Rzeszów.

Z kolei "Turniej Niepodległości" w Nowym Sączu będący jednocześnie zawodami z cyklu Pucharu Polski Rugby 7 rozgrywano systemem każdy z każdym. Oświęcimianie najpierw zwyciężyli Koliber Sosnowiec. Później przegrali z drużyną Biało-Czarni Nowy Sącz oraz z naszymi sąsiadami zza południowej granicy, ekipą Slavii Koszyce ze Słowacji.

Klasyfikacja końcowa turnieju w Nowym Sączu: 1. Biało-Czarni Nowy Sącz, 2. Slavia Koszyce (Słowacja), 3. Husaria Oświęcim, 4. Koliber Sosnowiec.

- Nie do końca jest dla nas zrozumiała decyzja Polskiego Związku Rugby o dopuszczeniu do rozgrywek krajowych drużyn zagranicznych z Węgier, Estonii, Litwy, Białorusi, Słowacji. Co prawda podnosi to prestiż i rangę tych rozgrywek do poziomu międzynarodowego, ale w wielu przypadkach wypatrza wyniki poszczególnych turniejów - komentuje Marcin Stanik, prezes oświęcimskiego klubu

Rugby Klub Husaria Oświęcim reprezentowali: Jan Handzlik, Sławomir Andrukiewicz, Łukasz Pastuszka, Mateusz Sikora, Marcin Stanik, Paweł Wajdzik, Dawid Winkler, Piotr Mielczarek, Przemysław Zając, Michał Dudzic, Jarosław Słomski.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy