SAMORZĄD. Wygra Janusz Chwierut czy ktoś inny? Bagaż doświadczeń będzie atutem, a może kamieniem u szyi?

11 marca 2014 Autor: plin

Czy Janusz Chwierut to murowany faworyt w wyborczym wyścigu do fotela prezydenta Oświęcimia? Bo nie ulega raczej wątpliwości, że Platforma Obywatelska postawi właśnie na niego. - W ciągu paru lat zrobił więcej niż prezydent Janusz Marszałek w czasie dwóch kadencji - podkreśla Kazimierz Homa, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Oświęcimiu. Nie wszyscy są jednak równie entuzjastycznie nastawieni do tej kandydatury...

Janusz Chwierut, pełniący funkcję prezydenta Oświęcimia

Janusz Chwierut, pełniący funkcję prezydenta Oświęcimia

W tym roku wybory samorządowe. Wszystko wskazuje na to, że jesienią pojawi się co najmniej kilku kandydatów do rządzenia Oświęcimiem. Póki co, ster miasta dzierży Janusz Chwierut (Platforma Obywatelska). Chwierut pełni funkcję prezydenta miasta, ale prezydentem nie jest, gdyż jak wiadomo przegrał w wyborczym finale z Jackiem Grosserem (Oświęcimianie-Oświęcimianom). Choroba Jacka Grossera wywróciła wszystko do góry nogami. Zwycięzca wyborów nie złożył ślubowania. Przez jakiś czas w gabinecie prezydenta miasta urzędował więc jeszcze poprzedni włodarz, Janusz Marszałek. Aż wreszcie - po drodze potrzebna była jeszcze zmiana prawa - premier wyznaczył do pełnienia tej funkcji Chwieruta.

Ten kto aktualnie rządzi ma więcej narzędzi, mocniejszą pozycję na starcie od kontrkandydatów. Czy Janusz Chwierut jest dziś murowanym faworytem w wyścigu do fotela prezydenta Oświęcimia?

- Każdy kto się zgłosi i będzie kandydował na prezydenta Oświęcimia ma podobne szanse. Każdy z kandydatów może zostać prezydentem - mówi radny niezależny Henryk Grzybek.

- Oświęcim bywa nieobliczalny. Nie ma tu murowanego faworyta - ocenia wicestarosta Zbigniew Starzec (Prawo i Sprawiedliwość).

Z kolei wiceprzewodniczący rady powiatu Kazimierz Homa (Platforma Obywatelska) uważa, że Janusz Chwierut się sprawdził, dowiódł, że jest dobrym gospodarzem miasta. - Janusz Chwierut nie ograniczył się do roztaczania planów i wizji. On je realizuje. W ciągu paru lat zrobił więcej niż prezydent Janusz Marszałek w czasie dwóch kadencji. Janusz Chwierut to będzie dobry prezydent. Kibicuję mu całym sercem - mówi Kazimierz Homa.

- Nie sądzę, żeby pełniący funkcję prezydenta Janusz Chwierut mógł być już pewny zwycięstwa. Pójdzie do wyborów z bagażem doświadczeń, takich jak słynna w całej Polsce, niezwykle kosztowna toaleta czy też budzący kontrowersje, przedłużający się remont rynku - przypomina Piotr Kućka, radny z klubu Solidarnej Polski.

Kto wygra? Kto będzie prezydentem Oświęcimia? Janusz Chwierut czy ktoś inny? - Ktoś inny - odpowiada krótko wiceprzewodniczący Rady Miasta Oświęcim Wojciech Grubka (Sojusz Lewicy Demokratycznej).

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
OŚW , 02.07.2014 20:04
Zabetonować pana Chwieruta i jego radnych . Amen.
Magdalena P., 02.07.2014 20:03
Tylko nie Chwierut i PO (Przestępcza Organizacja) !!! Tylko nie betonowanie za 145 milionów i rozkradanie pieniędzy !!! Jeśli ma być tak, to już lepiej niech prezydent i radni nie robią żadnych bezsensownych inwestycji.
córka sołtysa, 09.04.2014 11:30
Wydaje się, że Szanowny Kuba pisząc o przeklinaniu, waleniu itd, ulega własnej projekcji, szeroko opisanej w psychologii. Inwestycje w skatepark, orlik są rutynowe i drobne, a szalet i rozkopany rynek na dwa lata beznadziejne. Kiedy piewcy p. Chwieruta za coś chwalą to jak uzasadnią być może wszyscy się zachwycą. Co do urzędników, gdy zniknie połowa nikt tego nie spostrzeże, a za oszczędności np. będą mniej liczne klasy,informatyka, języki w małych grupach, niższe opłaty za administrację budynków i inne opłaty komunalne.
Kuba, 09.04.2014 07:43
I vice versa. Przy krytyce należy rzeczowo wykazać BEZZASADNOŚĆ inwestycji lub rzeczowo wykazać, że dany urzędnik źle funkcjonuje, a nie tylko walić, bluźnić i przeklinać.
ligia0, 09.04.2014 07:06
Będę głosowała na Chwieruta
córka sołtysa, 08.04.2014 11:42
To nie jest tak, że prezydent ma robić cokolwiek albo nic. Przede wszystkim ma oszczędnie zarządzać miastem tzn. zrobić porządek z urzędnikami i miejskimi spółkami, które zjadają budżet. Inwestycje powinny być przemyślane, sprawnie wykonywane i służyć rozwojowi. Jak piewcy p. Chwieruta nie potrafią rzeczowo wykazać zasadności jego inwestycji, [tylko ironicznie, albo że coś robi] to świadczy również o Jego kompetencjach. Nie można odmówić prezydentowi aktywności przy inwestycjach komunikacyjnych w Mieście tj fotografowania się na tle dróg i inwestycji powiatowych, gdyż główne drogi są krajowe lub powiatowe
Kuba, 08.04.2014 08:24
To jest tak: jak prezydent nic nie będzie robić, to go oskarżacie, że nic nie robi. Jak będzie robić, to każda jego inwestycja jest "durna" "idiotyczna" itp. Najłatwiej to stać z boku i krytykować KAŻDE posunięcie władzy (lub jego brak). A ja tylko życzę każdemu kto tu pisze i narzeka żeby sam stanął do wyborów i spróbował rządzić. Może nie od razu na prezydenta, ale do samorządu.
Marek, 06.04.2014 15:54
"Serdeczny" Pan Marszałek, witający i pozdrawiający z miłością cały Oświęcim - nie dziękuję. Za Chwieruta przynajmniej coś się dzieje, a większość mieszkańców Oświęcimia potrafi tylko narzekać i widzi kibel w centrum miasta. Korki w godzinach szczytu są wszędzie - w Tychach, Krakowie jest to samo. Za Chwieruta zrobiony Plac Pokoju - betonowy, most bez rzeki, beznadzieja i w ogóle - a widział ktoś ile było ludzi ostatnio w słoneczny dzień? Cała masa, a przecież wszyscy mówią jaki on nie jest beznadziejny. Przynajmniej nie ma miejsca, żeby psy załatwiały się na trawnikach, a później biegały tam dzieci. Osobiście będę głosował na Chwieruta.
snikers, 06.04.2014 14:39
Oświęcim pępek świata (tak go widzą turyści) jest tylko trasą przelotową z Krakowa do Katowic i odwrotnie, ponieważ nie posiadamy żadnego zaplecza aby Turysta zwiedzający OBÓZ miał się gdzie zatrzymać coś skonsumować oraz zwiedzić Nasze Miasto.Nie działa ZAMEK który jest wyremontowany, ponieważ dyrektorką zamku jest zwykłą urzędniczką która przychodzi do pracy na 8.00 do 16.00 i nic się tam nie dzieje ;( prezydent Chwierut wcale się tym nie interesuje chociaż można tam zrobić wystawy, spotkania z wybitnymi ludzmi,aktorami itd);.Zamknięty Zamek od godziny16 od poniedziałku do piątku a w Sobotę i Niedzielę jest nieczynny, rynek rozkopany,a wiatę jako pomnik PO nie warto pokazywać.więc jak zatrzymać TURYSTĘ W NASZYM MIESCIE??????? Głęboko się zastanówcie zanim oddacie Swój GŁOS w wyborach
IDOL, 06.04.2014 09:10
Tobie to dziekujemy p.CHwierut
miro, 06.04.2014 08:58
tylko nie Chwierut i nie P O
córka sołtysa, 28.03.2014 19:41
Pan Marszałek byłby wymarzonym konkurentem w II-giej turze wyborów przez pana Chwieruta , ale moim zdaniem na to jest znikoma szansa . Natomiast szanowny Obserwator Rzeczy Dziwnych porównuje swoje [pewnie istnieje spora grupa tak oceniających] opinie na temat rządów obu panów, ale to niewiele wnosi. Zadłużenie , które moim zdaniem jest strukturalne, ma zasadnicze znaczenie dla powodzenia Oświęcimia, gdyż przy dalszym takim zarządzaniu jakie zaprezentowali obaj panowie obsługa długu zamrozi rozwój miasta.
obserwator rzeczy dziwnych, 28.03.2014 08:49
porównajmy rządy: JCh / dłuższe JM. zadłużenie? - w normie przyjętej / były ale się nie wzrastały mocno inwestycje? - znaczące / brak wizerunek Miasta? - dobry / dostateczny, nakierunkowany na kłótnie udział w spotkaniach? - częsty / częsty nieobecności w pracy? - rzadko / często wyjazdy służbowe? - średnio / zbyt wiele
córka sołtysa, 25.03.2014 18:03
Chwalący pana Chwieruta za wielkie osiągnięcia z jakiegoś powodu nie chcą tych "osiągnięć" wymienić, no może toaleta czy rynek, a w inwektywach też nie są zbyt wyszukani.Niezależni entuzjaści obecnego prezydenta pokażcie prostej babie, że ze zrozumieniem potraficie przeczytać budżet miasta i bilanse miejskich spółek to rzeczowo pogadamy
@dumny młody mieszkaniec, 23.03.2014 09:29
raczej sie nie wysililas piszac takie bzdety. Pomysl troszke zanim cos wyklikasz na klawiaturze. Powodzenia.
proTEST, 19.03.2014 18:26
Dość już Chwieruta. Koszmarnie drogiego kibla i betonu ! Idiotycznych zadaszeń na targu i przystankach. Podnoszenia wszelkich opłat i mandatów. Niegospodarności i fatalnych decyzji. DOŚĆ marnotrawienia naszych pieniędzy !
TzW, 17.03.2014 10:36
Chwierut jedyne co robi to zadłuża
@dumny młody mieszkaniec, 16.03.2014 18:55
Ochłoń.
dumny młody mieszkaniec, 15.03.2014 17:38
Pan Janusz Chwierut to świetny gospodarz, którym Oświęcim może się chwalić. Otwarty na mieszkańców, ceniony przez zagranicznych gości, realizujący wyznaczone przez siebie zadania wbrew małomiasteczkowym malkontentom.
krzych, 15.03.2014 17:12
Wszyscy tylko nie Bierut!
gienek z biegunką, 15.03.2014 14:49
Kućka w jaja, Łozinski z banki,Wasztyl z łokcia,Starzec w przeponę a Marszałek z kopa.
Piotr, 14.03.2014 08:42
Ja do Radnego Jarząbka-wszystkie inwestycje jakie teraz tak nieudolnie prowadzi O.P były przygotowane za prezydentury Janusza Marszałka. ŁUBUDUBU ,ŁUDUBUDU.ŁUDUBUDU.
obywatel32-600, 14.03.2014 07:11
Zamierzony plan PO Wszystko rozkopać i zniszczyć przed wyborami Rynek .targowisko, a potem przed wyborami wszystko zagłaskać byle jak za miejską dodatkową kase. Obecnie wybudują klomb na Zasolu jak domniemam dla banera wyborczego P O
Piotr, 13.03.2014 20:17
Nie wydaje mi się ab ktoś dla którego złamano wszystkie procedury demokratyczne (prawo działa wstecz) ,był najlepszym kandydatem na Prezydenta Oświęcimia tym bardziej,że już raz przegrał wybory.Dokonania Pana Chwieruta jako Posła RP już były bardzo mierne,a jako P.O są żadne .Rynek jak był zamknięty tak jest zamkniety a będzie trzeba dopłacić 1mln pln,Zamiast wydać te pieniądze na edukacje i sport młodzieżowy oraz na potrzeby starszych mieszkańców naszego miastr.
@kierowca, 13.03.2014 19:37
Z poziomu kierownicy najlepiej widać sytuację finansową i poziom zadłużenia miasta. Jako "sympatyk" zapytaj kogo trzeba o zadłużenie grodu za okres przed i po Marszałku oraz ile wynosi obecnie. To wiele wyjaśni. Kumasz?
kierowca, 13.03.2014 17:45
do Nie dla takich zarządców: Shell ma też tańsze paliwo a w dodatku lepsze.A co do Prezydenta Oświęcimia zgadzam się z tym że Pan Chwierut zrobił więcej od pana Marszałka
Radny Jarząbek, 13.03.2014 16:24
Tak,tak, Marszałek na prezydenta! Będzie pięknie, znów nic się nie będzie działo. Zbudujemy kopiec i pojeździmy na wycieczki po świecie szerokim.
Ośw.Prawica, 13.03.2014 16:23
My, oświęcimska prawica stanowczo protestujemy przeciwko skandalicznym inwestycjom upiększającym nasze miasto. Przebudowa Placu Pokoju jest dobitnym przykładem prowokacji, jakiej dopuszczają się obecne władze miasta, a której celem jest wywołanie fałszywego przekonania wśród mieszkańców, że w Oświęcimiu i dla Oświęcimia można zrobić coś dobrego nie marnując publicznych pieniędzy. My jako prawica musimy stanowczo zaprotestować i przypomnieć, że można rządzić miastem nie przebudowując ulic, nie remontując rynku, nie pielęgnując zieleni i nie zawieszając telebimów. Tak przecież było podczas rządów poprzedniego prezydenta i były to rozwiązania sprawdzone i zgodne z naszą prawicową ideologią oraz rodzimą tradycją. Jesteśmy głęboko oburzeni i zbulwersowani niecnymi praktykami obecnej władzy. Tak dłużej być nie może! My, ludzie o prawicowych umysłach i lewych rękach mówimy stanowcze nie!
@gruby:, 13.03.2014 15:06
Tylko czekać zmiany ustawy, gdy wybory wygra Marszałek. Jak miejscowe "elity" oderwie od koryta, to będzie dramat dla elektoratu któremu "żyje się lepiej". W wielu kwestiach można się z nim spierać, ale w ostatecznym rozrachunku był znacznie lepszym włodarzem, wybranym (i to 2 razy) przez mieszkańców. I tak ówczesna opozycja nie akceptowała wyboru dokonanego przez nas.
Nowy Wyborca, 13.03.2014 13:27
Nie wygra janusz chwierut tylko Janusz Marszałek i tak ma być,tak trzymać.
gruby, 13.03.2014 12:09
JANUSZ MARSZAŁEK BĘDZIE PREZYDENTEM A MIREK WASZTYL JEGO ZASTĘPCĄ TAK POWINNO SIĘ WSZYSTKO POUKŁADAĆ I BĘDZIE DOBRZE.
Nie dla takich zarządców, 13.03.2014 07:52
MAMY NAJWYŻSZE CENY PALIW W SKALI KRAJU!!!!! Dlaczego gospodarz nie ściąga do miasta silnej konkurencji? Jak choćby ruski LUKoil oni nie będą negocjować cen z konkurencją i się dogadywać. Poprostu zawsze mają najniższe ceny i reszta może im skoczyć. Lokalny handel łatwo było wykończyć poprzez ściąganie zagranicznych sieci handlowych ale mafii paliwowej to już nie daje rady.
Ludzka twarz HipHopu, 12.03.2014 22:30
Nie wiem. Trudna decyzja....
moja opinia , 12.03.2014 22:07
Bukmacher: Wasztyl ...Marszałek - 100% reszty nie widzę
kazek , 12.03.2014 21:24
Do STAROSTY HOMY .....dobre ... można być adwokatem i starostą ...a co ....dwa w jednym ...pozdrawiam ...
Jeden z Platformy Obywatelskie, 12.03.2014 20:44
Panie Chwierut nie ma pan prawa wygrać wyborów ponieważ po-prostu nie nadaje się pan na włodarza naszego miasta,a szczególnie z taką zastępczynią panią M.P
Bukmacher, 12.03.2014 17:44
Kućka, Łoziński, Wasztyl, Starzec, Marszałek - to na razie komplet kandydatów z prawej strony. Jak oceniacie szanse każdego z nich? Piszcie proszę, jaki przewidujecie procentowy rozkład głosów na tych dżentelmenów. Przyjmuję zakłady.
TAK JEST !, 12.03.2014 15:34
Chwierut wszystko przyjmie na klatę , spłynie to po nim , omami mieszkańców ,choć jeszcze lepszym w tym jest Marszałek ,a najważniejsze wygrać wybory .Później jak jeden tak i drugi ma mieszkańców głęboko gdzieś !!!!!!!. NIE TYM PANOM.
Mieszkaniec Oświęcimia, 12.03.2014 14:44
A ja tam wole Janusza Marszałka i to wszystko w temacie.MARSZAŁEK NA PREZYDENTA OŚWIĘCIMIA
@bolek, 12.03.2014 14:22
Dobrze mówisz, tylko wiesz większość społeczeństwa niestety ma krótką pamięć...a że w demokracji większość ma rację to wychodzi jak wychodzi.
@ZASOLE, 12.03.2014 14:21
podpisuj się jakoś inaczej, bo nie przypominam sobie żeby całe Zasole było za Komisarzem.
gruby, 12.03.2014 11:29
A platformie już dziękujemy i tyle
Też wyborca, 12.03.2014 11:28
Panie CUBER-zrób Pan porządek z tymi bezradnymi z SLD ,którzy zasiadają w Radzie Miasta.Oni kompromitują nas wyborców lewicowych oraz Oświęcim.
wyborca 2, 12.03.2014 10:44
Szanowni internauci jak ta "klasa" polityczna robi nas wyborców w przysłowiowego "konia". W mieście rządzi PO z SLD, a w Powiecie PO z PiS(zdeklarowani wrogowie polityczni). Jesteśmy im potrzebni tylko w dniu wyborów. Oświecim, powiat zasługuje na kogoś lepszego, może ktoś się okaże godny piastowania tych urzędów i będzie z poza tej miernoty polityczno-towarzyskiej!!!
bolek, 12.03.2014 10:13
Za Gierka też się działo, czasem bzdurnie , czasem żałośnie a jak długo musieliśmy spłacać długi po jego rządach. Niestety, wraca nowe, tylko, że lokalnie. Powtórka z historii . Czy niczego nas to jeszcze nie nauczyło?????????????
ZASOLE, 12.03.2014 10:03
NIECH CHWIERUT DALEJ KIERUJE OŚWIĘCIMIEM,
Kanclerz, 12.03.2014 08:34
@Mieczysław Weź chłopie Ustawę z dn. 05.01.2011 r. - Kodeks Wyborczy, to będziesz wiedział jak to zrobić...
@bolek, 12.03.2014 08:09
trafiłeś w samo sedno. Chwierut robi ale czyim kosztem??? Podatki w górę i zadłużanie miasta, a później jak ktoś inny przejmie stery po nim i nie będzie miał z czego wykonywać inwestycji , to mieszkańcy z bardzo krótką pamięcią będą mówili, ten to nic nie robi ale za Chwieruta to się działo...
sssP, 12.03.2014 07:21
A ja jestem na tak
STAROSTA HOMA, 12.03.2014 06:45
cyt; kazek : mam pytanie - Pan Homa to " adwokat " Pana Chwieruta .....???? NIE ADWOKAT, KANDYDAT NA STAROSTĘ
Dodo, 12.03.2014 00:04
Ale parskacie jadem
masterkosa, 11.03.2014 23:20
Do wszystkich... Najważniejsze to wziąć udział w wyborach... Świadomie... @Bukmacher Całkiem realny scenariusz.
Mieszkanka od urodzenia , 11.03.2014 22:28
Szkoda że nie ma wzmianki o Panu Bojarskim - człowieku zasługującym na brawa . Skromnemu też się brawa należą ...co czynię BRAWO PANIE BOJARSKI
kazek , 11.03.2014 22:20
mam pytanie - Pan Homa to " adwokat " Pana Chwieruta .....????
ciekawski , 11.03.2014 22:12
..zrobił więcej ...ale czego ????
:) w wolnej chwili, 11.03.2014 21:47
brawa dla fotografa za ciekawe ujęcie P.O. chwieruta. kto wie dlaczego chwierut wkłada zaciśnięte pięści do kieszeni płaszcza. propozycja nr.1 mówiłem o moście - a jest mostek propozycja nr 2 mówiłem zostawię oświęcim murowany a nie wykładany kostką granitową...
fan, 11.03.2014 20:59
Nie ma co ukrywać przez cztery lata Chwieruta zostało więcej zrobione niż przez kilkanaście la t jego poprzedników. No chyba że komuś znowu marzy się "kopiec" kreta:)
gruby, 11.03.2014 20:49
Marszałek TAK , Chwierut NIE
zniechacz, 11.03.2014 20:04
Jest w Mieście tylu mądrych, ambitnych, młodych ludzi. Może dać im szansę? Dać mozliwość władania tym miastem dla dobra jego mieszkancow. Zamiast obracac się wciąż i stale w epoce upadłych partii, posłów, radnych , kompromitacji, afer powinniśmy chyba odciąć zamierzchłą nomenklaturę stale tych samych ludzi na zmiennych stołkach.
Mieczyslaw, 11.03.2014 19:40
Moi Drodzy za wcześnie rozstrzygać kto będzie Prezydentem Miasta w następnej kadencji.Proponuje głęboki namysł. Jestem zwolennikiem bezpartyjnego kandydata na Prezydenta. Kandydata wysuniętego przez Forum Obywatelskie. Proszę o rozważenie takiej propozycji. c.d.n .Zastanówmy się jak to zrobić? mamy jeszcze trochę czasu..
Zuza , 11.03.2014 19:07
Dla tego pana to szczaw i mirabelki.Przynajmniej schudnie i będzie wyglądał bardziej schludnie :)
a;s, 11.03.2014 18:21
Apel do Pana Cubera o niewystawienie Pana Grubki w najbliższych wyborach i zamknięcie mu buzi bo paple niedorzecznie i odbiera głosy lewicy
ZMIEŃMY OŚWIĘCIM, 11.03.2014 18:14
Homa na mózg upadł ,sam nie wierzy w to co mówi , a mówi co mu partia karze .Ile złego zrobił CHWIERUT nie tylko mieszkańcy Oświecimia widzą . ALE TRUDNO ŻEBY NIE BYŁO WIDAĆ CO ZROBIŁ ,SKORO ZADŁUŻYŁ MIASTO NA 45 MIL. ZŁ . A CZY TO CO ZROBIŁ JEST WARTE TYCH PIENIĘDZY . CZY ŚLEPI RADNI PLATFORMY ,KTÓRZY POPIERALI P.O CHWIERUTA.I CAŁE SLD ZASŁUGUJĄ NA UZNANIE ? A GDZIE JEST TO CO OBIECAŁ JAK STARTOWAŁ NA PREZYDENTA ? --- W SZUFLADZIE ! S-1, MOST , DOKOŃCZONE INWESTYCJI ? J.CHWIERUT CHCE NAM ZAFUNDOWAĆ MOST DUCHÓW .ALE TO CHYBA NIE NAM TYLKO ODWIEDZAJĄCYM OBÓZ . TYLKO DLACZEGO ZA NASZE PODATKI !!!!!!!!! NIE DLA TEGO , NIE DLA ŻADNEJ PARTII .
do ....i .... obywatel, 11.03.2014 17:38
Nareszczie cos sie dzieje. Ojjjjj. Dzis to dopiero sie sie dzialo na "chlubę" Miasta Oswięcim. Istne szaleństwo. Straz Miejska od samego ranka urzadziła sobie swoiste "polowanie" w dzielnicy Rynku oraz przy wszelkich mozliwych , płatnych parkingach tudzież miejscach okolicznych typu Poczta, Mały Rynek,okolice urzędów miejskich. Wystarczyło kilka sekund spóźnienia: mandat.Żle zaparkowany na kilkanaście sekund samochód : 100 zł. Wyjdziesz na parę sekund a masz zagwarantowaną blokadę. Gratuluje strażnikom miejskim operatywności. Tak trzymać!
Shogo, 11.03.2014 16:53
"Bagaż doświadczeń"? Związanych z czym? Z promowaniem własnej osoby? Z tworzeniem dworu? Czasy pociskania kitu już przebrzmiały. Na ciepłą wodę w kranie i ściemy ryba już nie bierze. Krzyżyk na drogę i gruba krecha w dzień wyborów.
ogon, 11.03.2014 16:22
chwierut daj sobie spokoj tobie dziekujemy
ogonek, 11.03.2014 16:19
panu po.prezydentowi dziekojemy platforma pokazala co potrafi
osa, 11.03.2014 15:55
Panie Starzec,o tym,że Oświęcim jest nieobliczalny świadczy powierzenie panu przez Krawczyka funkcji wicestarosty.Chcial chłop zrobić na złość Kale i partyjnym koleżką a zaszkodził powiatowi. I znowu paplał coś Grubka.Tajemniczo zauważył,że nie Chwierut.Pewnie miał na myśli bankomat ze swojego banku.Taki to" lewicowy" myśliciel.
...., 11.03.2014 15:34
Nareszcie w miescie po tylu latach się cos dzieje.
obywatel, 11.03.2014 15:32
Tylko Chwierut!!!!!!!!!!!!!!!
ościenny, 11.03.2014 15:18
A co szanowne grono sądzi o Panu Wasztylu? Dla mnie jest to człowiek z wizją i chęcią do działania.
POlover, 11.03.2014 15:16
Janusz to ma problem wewnątrz PO. Tam jest scisły dwór i reszta, co się czują odrzuceni. Najpierw musi tam sobie poradzić.
tia, 11.03.2014 14:53
chwierut w roli p.o. prezydenta kompletnie się nie sprawdził: - ułożenie kostki granitowej (przebudowa rynku) za prawie 10 000 000, 00 zł MLN ZŁ! - końca nie widać publiczna toaleta za prawie 1 000 000, 00 MLN ZŁ rozpoczęty konflikt z kupcami (targowisko) rozrastające się korki w mieście kompletny brak inwestorów w mieście prawie zerowy handel o bezrobociu i emigracji już nie wspominam!
bolek, 11.03.2014 14:40
Mamy jeden z najdroższych kibli w Polsce. Mamy na Placu Pokoju, most, tylko nie mamy tam rzeki. W mieście mamy rzekę , ale brakuje mostu. Na rynku już kolejny raz wymienia się nawierzchnię ulic. Kto za to płaci? My płacimy. Wystarczy wyjąć z szuflady decyzje urzędu miasta o wymiarze podatku. Policzyć ile procent pan komisarz Janusz Chwierut podniósł nam podatki, przez ostatnie trzy lata , oczywiście przy aprobacie radnych PO i SLD. Potem się zastanowić i iść głosować na dobrego gospodarza. Panu komisarzowi Januszowi Chwierutowi już dziękujemy, za takie gospodarzenie naszym podatkowym pieniądzem.
Bezpartyjny, 11.03.2014 14:37
Ludziska w mieście robiło, się, robi, i będzie SIĘ robić tylko kluczową kwestią jest - JAK się to robi i po co? Na takie pytanie należy sobie odpowiedzieć - czy dokładanie 1mln do rynku czy kupno kibla za 0,5mln czy też obsadzanie rond kwiatkami ma sens. Nie od dziś wiadomo że cała PO większość swoich działań skupia na "pokazywaniu",tj. wykonują inwestycje, które przeciętny, nierozgarnięty obywatel dostrzeże bez żadnego wysiłku. Natomiast są ważniejsze rzeczy w Oświęcimiu do zrobienia....
nihilnovi, 11.03.2014 13:39
NIHIL NOVI !!! Chwierut realizuje sprawy i inwestycje zainicjowane przez MARSZAŁKA !!!! A że ma większość swoich to łatwiej się wprowadza w życie Marszałkowe pomysły. Pan Homa najlepiej wie i pamieta przecież, jak to bylo? JANUSZ MARSZAŁEK na PREZYDENTA !!!
młody, 11.03.2014 13:34
Coś się autorowi pomyliło.Co niby zrobił ten komisarz.Czyżby wcześniej ukazujące sie komentarze na jego temat nie mówiły zgoła coś innego.Jest pewne że ten człowiek będzie miał problemy z uzyskaniem głosów pozwalających mu wejść do drugiej tury wyborów.Autorze zastanów się co piszesz
Bukmacher, 11.03.2014 13:33
Przyjmuję zakłady:) Moje oszacowanie jest takie: 1) PO zgłasza J. Chwieruta 2) środowiska prawicowe wystawią zapewne 5 kandydatów (Łoziński, Kućka, Starzec i in.), więc głosy się rozdrobnią i cały ten plankton zacznie się kłócić przed drugą turą żądając od jednego z kandydatów porozdawania stołków 3) inne partie, jak PSL czy Twój Ruch oczywiście się nie liczą 4) Do drugiej tury przejdzie najbardziej radykalny kandydat prawicy, który hasłami wymierzonymi przeciwko PO przelicytuje pozostałych 5) Taki kandydat odstraszy niezdecydowanych, uczciwych, spokojnych i normalnych ludzi, którzy chcą żyć w normalnym mieście
Dawni Wyborcy, 11.03.2014 13:28
Temu przemiłemu, przesympatycznemu, eleganckiemu, starszemu panu w białych spodniach - który łudzi sie, że "Oświęcim jest nieobliczalny" - a który tak pięknie wiąże szaliczki pod szyjką, bardzo serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów w innej sferze życia, jak najbardziej odległej od polityki i pieniędzy podatnika:) Widząc powolny upadek formacji, z której ten pan był łaskaw startować w wyborach mamy nadzieję, że nasze życzenie się spełni. Oceniając zdolności intelektualne i organizacyjne tego pana sądzimy bowiem, że jego szansa na reelekcję zbliża się do prawdopodobieństwa wygranej w Toto-Lotka. Z ukłonami - dawni wyborcy
Kaś, 11.03.2014 13:20
Ja na P. Chwieruta na pewno nie zagłosuje i to jest pewne jak w banku.
górnik, 11.03.2014 12:58
ja bende głosował na tuska bo on nam podnośi pensje i podobno obiecał pietnastki w gródniu
elka, 11.03.2014 12:32
Ja też zagłosuje na Janusza w obecnej chwili nie ma lepszego kandydata widać że miasto się zmienia że coś sie dzieje!
obserwator, 11.03.2014 12:29
Do MAriano_ Trzymaj się Janusz!! Pisiory juz szczekaja!!!(...) Te jak piszesz jw te Pisiory razem z kolesiami z PO, zarządzają w Powiecie. Więc czego chcesz internauto?
Mieszkaniec Oświęcimia, 11.03.2014 12:00
Witam> Ja też zagłosuje na p.J.Chwieruta,widać zmiany w Oświęcimu i plan na przyszłość!!! Tak dalej....
sss...., 11.03.2014 12:00
I po co to całe ujadanie????? Każdy ma swój rozum i wie co robić!! To tak jak w tym powiedzeniu PSY SZCZEKAJĄ A KARAWANA IDZIE DALEJ Powodzenia Panie Chwierut!
Piękny Roman, 11.03.2014 11:53
SkĄd w tych Pisiorach tyle JADU!!!!
Zenek, 11.03.2014 11:52
A ja zagłosuje na JANUSZA!!!! jak w innych miastach maja tak różowo to się przenieście np do Krakowa tam są turyści, tam nie ma korków albo do Zatora!!!
ala, 11.03.2014 11:52
A grubka co przeciw swojemu pryncypałowi występuje, którego całą kadencję popierał
oświęcimianin, 11.03.2014 11:49
oj zabolało was pisiorki i innych solidarnych inaczej chcielibyście rządzić ale tak naprawdę nie macie o tym zielonego pojęcia a nawet i pomysłu nie ma obecnie na naszej scenie politycznej osoby która byłaby lekiem na całe zło, ale trzeba Chwierutowi przyznać że przez te 3 lata coś wreszcie zrobił dla miasta i coś wreszcie drgnęło (ja wiem że zaraz się obudzą ci co marudzą, że miasto wymiera, młodzi nie mają pracy, nic się nie dzieje - czy ci co marudzą zrobili coś dla miasta? - jeśli nie to nie powinni w ogóle zabierać głosu w tym i innych tematach)
stefek, 11.03.2014 11:42
Skąd w tych ludziach tyle negatywnego nastawienia tak jakby w mieście nic się nie robiło nic nie remontowało? TYlko źle źle i źle
Miszkanka, 11.03.2014 11:37
A ja właśnie zagłosuje.Mieszkam w Oświęcimiu od 5 lat i te zmiany widać.Może są i wpadki np. rynek ale to jest życie.A czas pana Marszałka już minął .Co on takiego zrobił .
MAriano_, 11.03.2014 11:33
Trzymaj się Janusz!! Pisiory juz szczekaja!!! Ci co tak krzyczą że JA i MOJA RODZINA NIE ZAGŁOSUJEMY NA TEGO PANA!! pewnie nawet w dniu wyborów im się D>>PY nie chce ruszyc żeby iśc zagłosować!!!!!!!!!
Benek, 11.03.2014 10:49
Pana koronnym celem niby była budowa obwodnicy i połączenie z S1 - i co??? Mamy kolejną Biedronkę i betonowy deptak
empatia, 11.03.2014 10:49
Tak rządzi władzą, której przedstawicielem na Oświęcim jest komisarz Janusz Chwierut. https://www.youtube.com/watch?v=6hFy7qtZ9qs
..., 11.03.2014 10:48
NIE dla spartaczonych inwestycji Panie Chwierut - ile można dokładać do Pana fantazji???
RODOWITY MIASZKANIEC OŚWIĘCIMI, 11.03.2014 10:41
Jestem rodowitym mieszkańcem Oświęcimia,- ja i liczna moja rodzina nigdy nie zagłosuje na trgo człowieka,jemu już dziękujemy
Misiek, 11.03.2014 10:30
jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził...
Też wyborca, 11.03.2014 10:27
JANUSZ MARSZAŁEK NA PREZYDENTA MIASTA OŚWIĘCIM - On zrobi porządek z tymi popaprańcami.
NIE!, 11.03.2014 10:27
Wystarczy się przejść z aparatem w ręku aby pokazać mieszkańcom jakim gospodarzem jest pan Chwierut. Zapraszam w rejon Lodowiska i do parku bezpośrednio przed tym obiektem, śmieci, piach, rozlatujące się chodniki. Proszę zobaczyć do jakiego stanu doprowadził rynek i wszystkich którzy mieli tam jakąś działalność. Gdzie są inwestorzy? W Zatorze. Gdzie są turyści? W Krakowie. Gdzie są korki? W Oświęcimiu. To jest dobry gospodarz? Dziękuję bardzo!
wolny wyborca, 11.03.2014 10:18
Taki pewny jest pełniący obowiązki? Oby nie było jak w ostatnich wyborach PRZEGRAŁEŚ z JACKIEM GROSEREM i tak będzie w tym roku napewno nie zostaniesz wybrany,Chyba że ponownie narzucony przez popaprańców.
Alvaro, 11.03.2014 10:16
Nie jestem zwolennikiem p. CHwieruta ale powienien byc dalej prezydentem przynajmniej coś działa ma jakieś pomysły ale dla nie których to każdy jest i będzie nie dobry był Krawczyk źle, był Marszałek źle, jest Chwierut źle!!! Trudno zrobic w mieście duże inwestycje przez lata zaniedbań (różne partie się wykazywały), reasumując nie ma w naszym mieście odpowiedniego kandydata na prezydenta!!!!
Ziom, 11.03.2014 09:37
Co on niby zrobil wiecej od Marszałka????/ Gdzie ta obwodnica co miala byc budowana???
kuba, 11.03.2014 09:33
Nigdy!!!!!!!!! Ja i moja rodzina nie zagłosujemy na tego pana.
oświęcimianka, 11.03.2014 09:30
wg mnie Pan Chwierut powinien być dalej prezydentem.. dużo zrobił dla Oświęcimia,a i oświęcimianie nie są mu obojętni... na ile może na tyle pomoże.. ale jak zwykle pisiory najmniej robią a najwięcej ubolewają.. najwięcej mają syfu za pazurami a najgłośniej szczekają..
J.Chwierut czy ktoś inny?, 11.03.2014 08:34
Ktoś inny. Ktoś lepszy. Ktoś, kto ma więcej oleju w głowie, więcej zapału w dłoniach i więcej poezji w sercu ;)
wojtek, 11.03.2014 08:24
Temu panu już dziękujemy !
kinga, 11.03.2014 08:22
Pan Janusz Marszałek jako prezydent zrobił dla Oświęcimia bardzo wiele i o tym nie należy zapominać.
hotin, 11.03.2014 08:21
Wiadomo,że cała śitwa samorządowo-biznesowa będzie za p.o.prezydenta ,ale myślę że na tym koniec a mądrośc wyborców przełoży się na wygraną osoby niepowiązanej z lokalnym kluczem PO-litycznym.
szczaw i mirabelki, 11.03.2014 08:20
Tak, na pewno wygra Chwierut buhahahahaha