SIATKÓWKA. Kęczanie w srebrnym kolorze

11 lutego 2019 Autor: png
Juniorzy kęckiego Kęczanina zdobyli wicemistrzostwo Małopolski. To już ich szósty medal w sześciu ostatnich latach! Fot. nadesłane/zbiory UMKS Kęczanin

Juniorzy kęckiego Kęczanina zdobyli wicemistrzostwo Małopolski. To już ich szósty medal w sześciu ostatnich latach! Fot. nadesłane/zbiory UMKS Kęczanin

Ze srebrnymi medalami wrócili juniorzy kęckiego Kęczanina z rozgrywanych w Krakowie wojewódzkich mistrzostw. Podopieczni Macieja Gruszki zajęli drugie miejsce w gronie czterech finalistów. To już szóste podium kęczan w ostatnich sześciu latach! Takiej serii rywale mogą tylko pozazdrościć...


Przypomnijmy, iż w przeciągu ostatnich sześciu lat kęczanie wywalczyli aż trzy złote medale (2014/15, 2015/16, 2017/18), dwa srebrne (2016/17, 2018/19) i jeden brązowy (2013/14). W tym sezonie, podobnie jak przed dwoma laty z mistrzowskiego tytułu cieszyli się siatkarze Dunajca z Nowego Sącza.


Właśnie Dunajec pokonał Kęczanina w inauguracyjnym pojedynku finałowego turnieju. Późniejsi mistrzowie Małopolski zwyciężyli 3:0. W drugim starciu kęczanie zmierzyli się z Hutnikiem Kraków z którym nie grało im się łatwo w trakcie sezonu zasadniczego. W krakowskich finałach drużyna z Kęt odniosła efektowe zwycięstwo 3:0.


W ostatnim, decydującym o podziale srebrnych i brązowych medali, spotkaniu kęczanie poradzili sobie z gospodarzami – Spartą Volleyball Kraków zwyciężając 3:1. Kapitalnie zagrali w ostatnim secie, gromiąc rywali 25:9. Dzięki wicemistrzostwu Małopolski drużyna Macieja Gruszki awansowała na szczebel ogólnokrajowy i za kilka tygodni zagra w ćwierćfinale mistrzostw Polski.


Najlepsi zawodnicy: Jakub Olszewski (Dunajec Nowy Sącz) – MVP, Igor Sablik (UMKS Kęczanin) – środkowy, Cristiano Gutt (Kęczanin) – libero, Miłosz Trzop (Dunajec) – rozgrywający, Miłosz Iszczuk (Dunajec) – przyjmujący, Dawid Waligóra (Dunajec) – atakujący.


Wyniki mistrzostw Małopolski:
Sparta Volleyball Kraków – UKS Hutnik Kraków 3:0 (25:11, 27:25, 25:10)
Dunajec Nowy Sącz – UMKS KĘCZANIN KĘTY 3:0 (25:11, 27:25, 25:22)
UMKS KĘCZANIN KĘTY – UKS Hutnik Kraków 3:0 (27:25, 25:21, 27:25)
Sparta Volleyball Kraków – Dunajec Nowy Sącz 1:3 (21:25, 25:17, 14:25, 22:25)
Dunajec Nowy Sącz – UKS Hutnik Kraków 3:0
UMKS KĘCZANIN KĘTY – Sparta Volleyball Kraków 3:1 (25:22, 25:19, 23:25, 25:9)

Klasyfikacja końcowa:
1. Dunajec Nowy Sącz
2. UMKS KĘCZANIN KĘTY
3. Sparta Volleyball Kraków
4. UKS Hutnik Kraków


UMKS KĘCZANIN KĘTY: Piotr Baranowski, Jerzy Drabiński, Bartosz Góra, Cristiano Gutt, Michał Hruby, Nikodem Kruczalak, Jakub Młodzik, Gracjan Niedziela, Piotr Olak, Tomasz Pindel, Igor Sablik, Patryk Sasuła, Jan Skudlarski, Antoni Szczepańczyk, Kacper Wawak, Eryk Wolas, Radosław Żak, Jakub Żurek. Trener: Maciej Gruszka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy