SIATKÓWKA. Oświęcimianki najlepsze w Małopolsce!

10 lutego 2019 Autor: png
Siatkarki UKS-u Setbol Oświęcim zwyciężyły w juniorskich finałach mistrzostw Małopolski. Wielkie brawa! Fot. setbol.eu

Siatkarki UKS-u Setbol Oświęcim zwyciężyły w juniorskich finałach mistrzostw Małopolski. Wielkie brawa! Fot. setbol.eu

Zrobiły to! Siatkarki z nadsolańskiego grodu zostały mistrzyniami województwa małopolskiego! UKS Setbol okazał się najlepszy w rywalizacji juniorek. To olbrzymi sukces oświęcimskiej piłki siatkowej. Całemu zespołowi i trenerom należą się wielkie gratulacje.

Trzydniowe finały odbyły się w Krakowie. Organizatorem mistrzowskiego turnieju był Uczniowski Klub Sportowy Sparta Volleyball Kraków, Elite Volley oraz Małopolski Związek Piłki Siatkowej.

We wstępnej fazie mistrzostw oświęcimskie "Setbolówki" pokonały kolejno krakowską Wisłę 3:1 (25:17,18:25,25:18,25:21), nowosądecką Sandecję 3:0 (25:16, 25:14, 25:22) oraz MOS z Wieliczki 3:1 (25:21, 25:18, 21:25, 26:24). W innych grupowych meczach Elite Volley wygrały z MOS Wieliczką i tarnowską Jedynką po 3:0, a Wisła ograła Sandecję 3:0. Z kolei Jedynka Tarnów uległa MOS Wieliczce 0:3.

W pierwszym półfinale Elite Volley pokonały "Białą Gwiazdę" 3:0, a "Setbolówki" zwyciężyły MOS Wieliczkę 3:1. Niezwykle emocjonujący był finał, który przyniósł rozstrzygnięcie dopiero w tie-breaku. UKS Setbol Oświęcim wygrał z gospodyniami - Elite Volley Kraków 3:2 (28:26, 21:25, 11:25, 25:23, 18:16)! W starciu o brąz Wisła triumfowała nad Wielczką 3:0, zaś w pojedynku którego stawką była piąta pozycja Sandacja pokonała Jedynkę Tarnów 3:1.

Mistrzynie Małopolski z UKS Setbol Oświęcim: Sandra Piszczek, Izabela Grześko, Alicja Michalczuk, Julia Klisiak, Julia Wieczorek, Karolina Oleksa, Wiktoria Maksajda, Zuzanna Rusinek, Karolina Mordan, Wiktoria Frosik, Julia Majtczak, Kinga Kuźma, Marta Lipka, Katarzyna Księżarczyk, Daria Świątek, Julia Kania. Trenerzy: Marek Wasztyl, Przemysław Karaś.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Przemysław Karaś, 10.02.2019 19:54
Dziękuje za szybki artykuł i proszę o dopisanie dwóch zawodniczek: Daria Świątek oraz Julia Kania