SPORTY WALKI. Łukasz Dadak znowu w złotym kolorze, a gospodarze z sześcioma medalami

24 grudnia 2017 Autor: png
Brzeszczańska reprezentacja karateków wywalczyła na własnym terenie sześć medali. Fot. nadesłane

Brzeszcze gościły uczestników ligi MMA, karate i kick-boxingu. Na starcie pojawiło się 240. zawodniczek i zawodników. Udany start zanotowali gospodarze. Brzeszczanie sześciokrotnie stawali na stopniach podium. Klasą dla siebie był Łukasz Dadak.

Klub Oyama Karate Brzeszcze reprezentowało sześcioro zawodników, którzy rywalizowali w kumite. Znakomicie spisał się Łukasz Dadak, który zwyciężył w seniorskiej kategorii powyżej 90 kg. Przypomnijmy, iż ten sam karateka wywalczył ostatnio złoto w Dobczycach. Tam rozgrywane były Mistrzostwa Makroregionu Południowego w kumite.

W tej samej kategorii wagowej srebro zdobył jego klubowy kolega - Robert Kruczała, który w Dobczycach zajął czwartą pozycję. Na drugim stopniu podium stanął w Brzeszczach także Szymon Jarocki. Ten rywalizował w grupie juniorów powyżej 75 kg. Po srebrny medal sięgnęły brzeszczanki - Maria Siwiec (juniorki młodsze powyżej 70 kg) oraz Anna Niemas (seniorki powyżej 60 kg). Medalową kolekcję gospodarzy uzupełnił brąz Jakuba Żaka wśród juniorów do 55 kg.

- Wszyscy zawodnicy zasługują na pochwały i gratulacje - podkreśla zadowolony prezes Klubu Oyama Karate Brzeszcze, Rafał Czopek. - Przede wszystkim wyróżnić jednak trzeba Łukasza Dadaka, który w efektownym stylu wywalczył złoto. Duże też brawa dla Anny Niemas. Ta zawodniczka w zawodach kumite wystartowała po raz pierwszy - dodaje Rafał Czopek.