SPORTY WALKI. Oświęcimianie z medalami mistrzostw Polski!

30 maja 2019 Autor: png
Reprezentanci Oświęcimskiego Klubu Karate wywalczyli cztery złote medale w mistrzostwach Polski Oyama PFK w kata i kobudo. Fot. zbiory OKK/nadesłane

Reprezentanci Oświęcimskiego Klubu Karate wywalczyli cztery złote medale w mistrzostwach Polski Oyama PFK w kata i kobudo. Fot. zbiory OKK/nadesłane

Sosnowiec gościł uczestników mistrzostw Polski Oyama PFK w kata i kobudo. Krajowy championat zorganizowano już po raz piętnasty.

Z bardzo dobrej strony pokazali się oświęcimianie, którzy wrócili do domu z czterema złotymi medalami. Najlepszym zawodnikiem turnieju zgodnie wybrano Jakuba Pawłowskiego z Oświęcimskiego Klubu Karate!

Jakub Pawłowski rywalizował w grupie juniorów starszych i dwukrotnie sięgnął po złoto. Zwyciężył zarówno w kata (walka z cieniem), jak i kobudo.

- Jestem bardzo zadowolony z wyniku medalowego jaki osiągnęliśmy podczas najważniejszego turnieju w tym roku. Olbrzymie brawa dla Kuby Pawłowskiego i trenera sensei Tadeusza Bednarczyka, którzy "rozbili" przysłowiowy bank wygrywając obie konkurencje. Nie przez przypadek Kuba został wybrany też najlepszym zawodnikiem mistrzostw Polski - cieszy się sensei Mariusz Pawlus, prezes Oświęcimskiego Klubu Karate.

Na najwyższym stopniu podium stanęła także Dominika Chylińska. Oświęcimianka była najlepszą juniorką starszą w zawodach kata i kobudo.

- Tradycyjnie nie zawiodła Dominika, która obroniła tytuł wywalczony w ubiegłym roku. O pechu może mówić z kolei Katarzyna Kotapka. Ta zawodniczka po wygranych walkach eliminacyjnych przeszła do finałowej "czwórki", gdzie niejednogłośną decyzją sędziów przegrała i ostatecznie została sklasyfikowana na czwartym miejscu - mówi sensei Mariusz Pawlus.

Na pozycjach V-VIII mistrzostwa Polski zakończyła Oliwia Greczner (juniorki) oraz Roksana Greczner (młodziczki). Ta pierwsza w trzeciej walce turnieju przegrała zaledwie o pół punktu. Tak niewiele zabrakło jej, aby znaleźć się w półfinałowej stawce. Jej los podzieliła także siostra Roksana.

- Mistrzostwa Polski stały na bardzo wysokim poziomie. O zwycięstwach niejednokrotnie decydowały detale. Spora ilość startujących i nasz wynik po raz kolejny potwierdza dobre wyszkolenie i progres zawodników. Kolejne wyzwanie czeka nas już 15 czerwca w Limanowej. Tam powalczymy o medale na międzynarodowym turnieju karate kyokushin "One world, one kyokushin" - zakończył Mariusz Pawlus.

Dorobek oświęcimian w mistrzostwach Polski Oyama PFK w kata i kobudo:
Złoto - Dominika Chylińska (juniorki starsze, kata)
Złoto - Dominika Chylińska (juniorki starsze, kobudo)
Złoto - Jakub Pawłowski (juniorzy starsi, kata)
Złoto - Jakub Pawłowski (juniorzy starsi, kobudo)

IV miejsce - Katarzyna Kotapka (juniorki starsze)
V-VIII - Oliwia Greczner (juniorki, kata)
V-VIII - Roksana Greczner (młodziczki, kata)

Tadeusz Bednarczyk - trener/sędzia
Mariusz Pawlus - trener
Leszek Kraszewski - kierownik drużyny

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy