SPORTY WALKI. Złoto dla brzeszczanina! Wiktor Czopek mistrzem Polski

17 kwietnia 2019 Autor: png
Wiktor Czopek stanął w Krakowie na najwyższym stopniu podium, zdobywając tytuł mistrza Polski w formule knockdown. Fot. zbiory KOK Brzeszcze

Wiktor Czopek stanął w Krakowie na najwyższym stopniu podium, zdobywając tytuł mistrza Polski w formule knockdown. Fot. zbiory KOK Brzeszcze

Ze złotym medalem i tytułem mistrza kraju wrócił z Krakowa reprezentant Klubu Oyama Karate Brzeszcze – Wiktor Czopek. W małopolskiej stolicy rozegrano 24. już edycję mistrzostw Polski Oyama Polskiej Federacji Karate. Rywalizowano w kumite, a w zawodach wystartowało ponad 400 zawodniczek i zawodników z Oyama i dwóch z organizacji Kyokushin.


Po udanym starcie najmłodszych brzeszczańskich karateków w zawodach w Tarnowie o których już informowaliśmy na naszym portalu, przyszedł czas na świetny występ w seniorskim wydaniu.


Brzeszczański klub reprezentował Wiktor Czopek w formule knockdown (bez ochraniaczy). Walczył on w kategorii do 80 kg i nie miał sobie równych. W efekcie całkowicie zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium.


- Wiktor stoczył dwie walki – mówi sensei Rafał Czopek, prezes Klubu Oyama Karate Brzeszcze. - Pierwszą wygrał stosunkiem głosów 3:1. W drugiej, decydującej o złocie pewnie zwyciężył po dogrywce 4:0 w efektownym i przekonującym stylu. Mistrzostwa Polski zamknęły sezon rywalizacji w Kumite OPF, który dla Wiktora był niezwykle udany – dodaje Rafał Czopek.


To już piąty medal mistrzostw Polski w kolekcji sensei Wiktora Czopka. W 2011 w Andrychowie zajął drugie miejsce w kategorii juniorów starszych semi-knockdown do 75 kg. Trzy lata później w tym samym mieście był drugi w knockdown do 70 kg. Z kolei w 2016 w Rzeszowie sięgnął po złoto w knockdown do 70 kg, zaś przed dwoma laty był trzeci w Andrychowie (knockdown do 80 kg).

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy