STAWY MONOWSKIE. Przywiązał psa do ogrodzenia i zniknął.

01 lipca 2017 , aktualizacja: 03 lipca 2017 08:18 Autor: sz

Policjanci poszukują sprawcy porzucenia psa.

fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Oświęcimscy policjanci prowadzą czynności, mające na celu ustalenie osoby, która porzuciła psa rasy mieszanej. Incydent miał miejsce w środę w godzinach dopołudniowych.


-Właściciel porzucił swojego czworonoga, przywiązując jego smycz do jednego z ogrodzeń posesji przy ulicy Objazdowej w Stawach Monowskich. Przy psie rasy mieszanej została znaleziona reklamówka z jedzeniem i maskotkami oraz miska – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. -Piesek został oddany pod opiekę pracowników schroniska – dodaje rzeczniczka.


Policjanci poszukują sprawcy porzucenia psa, jednocześnie zwracając się do osób, które rozpoznają psa na zdjęciu i mogą pomóc w identyfikacji jego właściciela. Wszelkie informacje należy przekazywać oświęcimskim policjantom pod numerem telefonu 33 847 52 80.


-Pamiętajmy, że zwierzę odczuwa cierpienie, nie jest rzeczą. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt porzucenie zwierzęcia jest formą znęcania się, a za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – przypomina Małgorzata Jurecka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Joanna, 04.07.2017 15:52
Ja nie rozumiem ludzi,którzy najpierw biorą psa do domu,a później go wyrzucają.
Joanna, 03.07.2017 16:56
Nie rozumiem ludzi,którzy biorą psa do domu,a póżniej się pozbywają zwierzęcia.
adam, 02.07.2017 14:17
To porzucenie psa też jest karalne???