HOKEJ NA LODZIE. Zaczynamy! "Stocznia" na dobry początek

11 września 2020 Autor: png
Wychowanek Unii - Dariusz Wanat będzie w nadchodzącym sezonie zawodnikiem katowickiej "Gieksy". Fot. Szymon Chabior

Wychowanek Unii - Dariusz Wanat będzie w nadchodzącym sezonie zawodnikiem katowickiej "Gieksy". Fot. Szymon Chabior

Na pięciu lodowiskach nastąpi dziś inauguracja hokejowego sezonu 2020/21. W Oświęcimiu nadzieje związane z rozpoczynającymi się rozgrywkami są ogromne. Nic w tym dziwnego. Wszak wicemistrzowie Polski dysponują jeszcze mocniejszym zestawieniem personalnym, niż w poprzednim sezonie.

Podopieczni Nika Zupancića zagrają dziś z gdańskim Stoczniowcem i będą zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Na "Stocznię" trzeba jednak uważać, bo to nieobliczalny rywal. Początek dzisiejszego starcia w hali przy ulicy Chemików o godz. 18.

W porównaniu do poprzedniego sezonu w zespole z Oświęcimia nastąpiło kilka personalnych korekt. Jakub Saur zasilił Comarch Cracovię, a Dariusz Wanat wzmocnił katowicką "Gieksę". Drużynę wicemistrzów Polski opuścił także Andrej Themar, Dominik Raska i Radek Meidl.

Wzmocnienia są jednak więcej, niż solidne. Tak to przynajmniej wygląda na papierze. Najwięcej emocji (nie tylko ze sportowych względów) wzbudził transfer Izraelczyka - Eliezera Sherbatova. Pozostali sprowadzeni gracze też bynajmniej nie są przypadkowi.

Re-Plast Unia pozyskała jeszcze Francuza polskiego pochodzenia Teddiego Da Costę, dwóch Finów - Lassi Raitanena, Jere Heleniusa i kanadyjskiego obrońcę - Ryana Glenna.

Zestaw par I kolejki PHL:
RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM - Stoczniowiec Gdańsk (piątek, godz. 18)
Ciarko STS Sanok - GKS Tychy (piątek, godz. 18)
JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec (piątek, godz. 18)
Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia (piątek, godz. 18)
KH Energa Toruń - GKS Katowice (piątek, godz. 18.30)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy