SZACHY. Marka turnieju gwarancją frekwencji i poziomu

07 marca 2018 Autor: png
Po raz szósty w Oświęcimiu zorganizowano prestiżowe zawody szachowe. Fot. zbiory organizatora

Po raz szósty w Oświęcimiu zorganizowano prestiżowe zawody szachowe. Fot. zbiory organizatora

Już po raz szósty w Oświęcimiu spotkali się miłośnicy królewskiej gry. W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Łukasza Górnickiego szachiści rywalizowali o "Puchar Starosty Oświęcimskiego". Nie obyło się bez pomocy i zaangażowania propagatorów gry w szachy - Tomasza Kantyki i Martina Surmana.
Organizatorami zawodów było Oświęcimskie Stowarzyszenie Sportu Amatorskiego "OSSA", Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu. Honorowy patronat objął starosta - Zbigniew Starzec. O słodką oprawę zadbała firma cukiernicza - Ksenia Malik z Oświęcimia.

Turniej zgromadził prawie 120 zawodników rywalizujących w dwóch kategoriach. W grupie open (w której dodatkowo wydzielono klasyfikację do lat 16 i 13) oraz w grupie B (z klasyfikacją do lat 8 i 11). W zawodach wzięli udział szachiści z renomowanych klubów szachowych z różnych stron Polski, a także zawodnicy - amatorzy bez przynależności klubowej. Liczną, bo ponad czterdziestoosobową grupę stanowili mieszkańcy powiatu oświęcimskiego z czego znaczna część to podopieczni oraz absolwenci Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu.

Zawody otworzył prezes OSSA - Stanisław Biernat oraz dyrektor MDK - Bogumiła Goryczka. Rozegrano siedem rund z czasem 15 minut dla gracza. Zawody stały na wysokim poziomie i obfitowały w zaskakujące partie. Były łzy po poniesionej porażce i chwile spontanicznej radości z odniesionego zwycięstwa. W kategorii open zwyciężył Piotr Mulet z Pawłowic, zdobywając nagrodę pieniężną i "Puchar Starosty Oświęcimskiego".

Najlepszy zawodnik z Oświęcimia - Tomasz Musiał, zajął wysokie siódme miejsce. Nasz "świeżo upieczony" kandydat na mistrza krajowego był najlepszy w kategorii do lat 16. Najlepszą zawodniczką i zarazem zwyciężczynią w kategorii do lat 13 została Weronika Zabrzańska z UKS Hetman Koronny Trzebinia.

W kategorii B wśród 11 - latków zwyciężył Wojciech Sowiński z MDK Chorzów, a najlepszym zawodnikiem z Oświęcimia został Benedykt Paluch. Dodatkową klasyfikację do lat 8 wygrał - podobnie jak w roku ubiegłym - Sebastian Baliś z UKS 8 Chrzanów, a najlepszym oświęcimianinem w tej kategorii okazał się Igor Sagan.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy