SZTUKI WALKI. 18-osobowa reprezentacja przywiozła do Oświęcimia 18 medali

10 kwietnia 2018 Autor: png
Reprezentacja Stowarzyszenia Japońskich Sztuk Walki w Oświęcimiu zdobyła w Nowej Słupi aż osiemnaście medali. Fot. nadesłane

Z osiemnastoma medalami wróciła do domu reprezentacja Stowarzyszenia Japońskich Sztuk Walki w Oświęcimiu z zawodów Pucharu Polski Kobudo i Kejnutsu. O medale walczono w Nowej Słupi (województwo świętokrzyskie), a głównym organizatorem turnieju był IMAF (International Martial Arts Federation) Polska.

Na starcie stanęło 110 zawodniczek i zawodników z całego kraju. 18-osobowa reprezentacja z Oświęcimia zdobyła aż 18 medali! To ogromny sukces podopiecznych instruktora shihana Przemysława Wiśniewskiego, który przygotowywał ich do zawodów. Dzięki takiemu dorobkowi oświęcimianie wywalczyli okazjonalny puchar za największą ilość miejsc na podium.

Dwukrotnie po złoty medal sięgnął Krzysztof Sewiołło. Zwyciężył w kobudo (kategoria mistrzowska) oraz formule Sport Kenjustu Senior. Na najwyższym stopniu podium stanęli także: Emila Osiecka (kobudo dziewczęta, 10-12 lat), Zuzanna Michałek (kobudo dziewczęta, 13-15 lat), Kacper Cienkosz (kobudo chłopcy, 13-15 lat), Grzegorz Wójcicki (kobudo, 16-18 lat), Patrycja Pszczelińska (kobudo, kobiety 19+) i Paweł Bongilaj (formy własne z bronią 19+).

Medalowy dorobek Stowarzyszenia Japońskich Sztuk Walki w Oświęcimiu w Pucharze Polski Kobudo i Kejnutsu:
Złoto - Krzysztof Sewiołło (kobudo, kategoria mistrzowska)
Złoto - Krzysztof Sewiołło (Sport Kenjustu Senior)
Złoto - Emila Osiecka (kobudo dziewczęta, 10-12 lat)
Złoto - Zuzanna Michałek (kobudo dziewczęta, 13-15 lat)