TANIEC SPORTOWY. Oświęcimianie po raz trzeci z rzędu startowali w mistrzostwach świata!

16 grudnia 2017 Autor: png
Oświęcimska Formacja "Efekt" zajęła w mistrzostwach świata dziesiąte miejsce. Olbrzymie brawa! Fot. nadesłane

Oświęcimska Formacja "Efekt" zajęła w mistrzostwach świata dziesiąte miejsce. Olbrzymie brawa! Fot. nadesłane

Ze znakomitej strony pokazała się oświęcimska formacja taneczna "Efekt" podczas Mistrzostw Świata Formacji Tanecznych WDSF. Był to już ich trzeci start w tej prestiżowej imprezie z rzędu. W hali Multiversum Schwechat, przed kilkutysięczną publicznością, zaprezentowało się osiemnaście formacji z dziesięciu krajów - Austrii, Niemiec, Ukrainy, Węgier, Holandii, Rosji, Mongolii, Serbii, Anglii i Polski. Było to niesamowite widowisko taneczne. Widownia miała okazję zobaczyć wiele nowych układów zaprezentowanych przez znakomite formacje.

Przygotowania do występu rozpoczęły się jeszcze w lutym wraz ze światowej sławy choreografem - Tonem Gretenem (choreograf aktualnych mistrzów świata). Oświęcimska formacja pracowała nad nowym układem - "The Hunt". Dzięki współpracy z wybitnym tancerzem Andrejem Mosejcukiem oraz licznym treningom pod okiem trener - Moniki Gołdy, formacja wywalczyła tytuł mistrzów Polski FTS i uzyskała nominację na mistrzostwa świata.

- Już sama nominacja jest olbrzymim zaszczytem - nie kryją w oświęcimskiej formacji "Efekt". - Jednak możliwość zmierzenia się na parkiecie z formacyjnymi światowymi gigantami spowodowała, że dla większości z nas te mistrzostwa były spełnieniem marzeń.

W trakcie mistrzostw rozegrane zostały trzy rundy. Eliminacje, półfinał i finał. Światowy championat ocenia dwunastu sędziów różnej narodowości według czterech kryteriów (technical quality, movement to music, team skill, choreography and presentation). Maksymalna ilość punktów w każdym kryterium to dziesięć, a minimalna jeden. Punkty liczone są do ich setnych wartości.

W pierwszej rundzie wyeliminowanych zostało sześć formacji. Był to kluczowy moment dla oświęcimskiej grupy, ponieważ konkurencja była bardzo wyrównana i awans do kolejnej rundy nie był oczywisty. Krótko po występie do "Efektu" dotarła wiadomość o kwalifikacji do półfinału. Wtedy grupa zdała sobie sprawę, że ukończy mistrzostwa w pierwszej "dwunastce"! Tancerze otrzymali zastrzyk motywacji i dodatkowej energii do walki o jak najwyższą lokatę.

W rundzie półfinałowej oświęcimska formacja tańczyła jako dziewiąta w kolejności, między Verą Tyumen z Rosji (tegorocznymi brązowymi medalistami mistrzostw świata), oraz GGC Bremen z Niemiec (wielokrotnymi mistrzami świata, tegorocznymi srebrnymi medalistami). Prezentacja między takimi tuzami dała więcej siły w walce o jak najlepsze noty półfinałowe. I tak "Efekt" ostatecznie ukończył mistrzostwa świata na dziesiątym miejscu! To najwyższa pozycja jaką osiągnęli reprezentanci Polski od lat. Radość była ogromna, a od miejsca dziewiątego grupę dzieliło zaledwie 0,119 pkt.

- Dziękujemy bardzo za wsparcie prywatnym przedsiębiorcom oraz lokalnym samorządom. Bez tego osiągnięcie tak znakomitego wyniku byłoby niemożliwe - kwitują tancerze z formacji "Efekt".

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Józef Jaskółka, 18.12.2017 17:19
Ciężka praca została nagrodzona.Wiem ze następne mistrzostwa będą należeć do was.Gratulacje
mama, 16.12.2017 10:23
Gratulacje.