TANIEC TOWARZYSKI. Made in China, czyli spełnienie marzeń

20 grudnia 2018 Autor: png
Formacja taneczna - Elita New Team z Oświęcimia zajęła dziesiąte miejsce w rozgrywanych w Chinach mistrzostwach świata. Fot. nadesłane

Formacja taneczna - Elita New Team z Oświęcimia zajęła dziesiąte miejsce w rozgrywanych w Chinach mistrzostwach świata. Fot. nadesłane

Chińskie miasto - Shenzhen gościło uczestników mistrzostw świata w tańcu towarzyskim. W gronie najlepszych par pojawili oświęcimianie. Publiczność oklaskiwała tancerzy Elity Oświęcim. Wyjazd był ogromnym przedsięwzięciem organizacyjnym i finansowym. Z pewnością pozostanie w sercach oraz wspomnieniach oświęcimian na długie lata.

Był to pierwszy występ Elity New Team w imprezie tej rangi. Pokonanie kilku tysięcy kilometrów zajęło ponad dobę. Wyjazd z Oświęcimia w czwartek o godzinie 7 rano, a w piątek (godz 18 czasu lokalnego) po męczącej dobie w trasie grupa dotarła do hotelu. Na szczęście plan mistrzostw był bardzo korzystny, ponieważ próby parkietu odbywały się w sobotę, a same zawody w niedzielę. To sprawiło, że każdy mógł odpowiednio wypocząć oraz przygotować się mentalnie.

Zespół z Oświęcimia przezwyciężył ogromny stres, jaki towarzyszył przed debiutem na tak prestiżowych zawodach i zaliczył bardzo udany występ. Zaprezentował się na maksimum swoich umiejętności i wylądował w ...półfinale. To ogromny sukces Elity New Team.

W trakcie finałowej gali wszystkie pokazy były wręcz niesamowite! Tańczone już wcześniej choreografie zagranicznych formacji, mimo iż znane oświęcimianom, robiły jeszcze większe wrażenie na żywo. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła formacja Grün-Gold-Club Bremen z Niemiec. Drugie i trzecie miejsce grupy z Rosji - Duet Perm oraz Vera Tyumen. Dalej uplasowały się kolejno reprezentacje z Niemiec, Chin i Austrii.

Elita w swoim debiutanckim starcie w mistrzostwach świata wywalczyła bardzo wysokie, dziesiąte miejsce. Jest to satysfakcjonujący wynik, biorąc pod uwagę staż grupy. Niestety polskie formacje na dzień dzisiejszy nie są w stanie rywalizować ze światową czołówką. Tancerze najlepszych formacji na świecie to często zawodowcy dla których taniec jest nie tylko pasją, ale i pracą.

W ostatnich dziesięciu latach tylko trzy polskie formacje zdołały "wytańczyć" dziesiąte miejsce w mistrzostwach Świata federacji WDSF (wcześniej IDSF). Mowa o CMG Radom w 2010 roku, Takt Chełm w 2011 roku (9/10 miejsce ex aequo z formacją Duet Perm) i oświęcimski Efekt w 2017 roku.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
ami, 20.12.2018 12:39
Super! Gratulacje dla Elity New Team! Brawo i dziękujemy!