TENIS STOŁOWY. W Grojcu przy zielonych stołach i ...przepysznym żurku

03 lutego 2020 Autor: png
Medaliści mistrzostw tenisa stołowego w Grojcu. W środku najlepszy zawodnik - Radosław Mleczko z Grojca. Fot. zbiory organizatora/nadesłane

Medaliści mistrzostw tenisa stołowego w Grojcu. W środku najlepszy zawodnik - Radosław Mleczko z Grojca. Fot. zbiory organizatora/nadesłane

Rozgrywany w okresie zimowych ferii turniej tenisa stołowego już na stałe zagościł w kalendarzu sportowych imprez w Grojcu. Podobnie jak w poprzednich latach, zawody zostały zorganizowane przez sołtysa Grojca i radę sołecką. Współorganizatorem był Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim oraz przemiłe panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Turniej tradycyjnie cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności przy zielonych stołach nigdy nie brakowało. Tak było i tym razem. Sobotnia rywalizacja trwała blisko aż siedem godzin! Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie, podobnych zawodów jest stosunkowo niewiele. A wiadomo, że sympatyków celuloidowej piłeczki jest wyjątkowo dużo.

W większości startują starsi zawodnicy. W tym roku zagrał nawet 75-latek! I to jak zagrał! O mały włos nie stanął "na pudle"! Zawsze jest też sporo młodzieży.

- Mnie najbardziej cieszy fakt, gdy zaraz po zakończeniu turnieju wszyscy umawiają się już na kolejne zawody za rok - rozpoczyna sołtys Grojca, Krzysztof Wolak.

- To najlepiej świadczy o potrzebie podobnych imprez. Zastanawiam się też nad zmianą terminu kolejnych zawodów. Dlaczego? Sporo młodzieży wyjeżdża na ferie zimowe, a dochodzą mnie głosy, że wielu dobrych graczy chętnie wzięłoby udział w naszych zawodach - dodaje Krzysztof Wolak.

W tegorocznym turnieju uczestniczył w rozgrywkach nowy mieszkaniec Grojca, triumfując w dwóch kategoriach. Radosław Mleczko w swoim debiucie zgarnął pulę nagród. - Zawodnicy mówią, ze to nie nagrody ich przyciągają. Magia tkwi w swojskiej atmosferze oraz niepowtarzalnym smaku przepysznego żurku przygotowywanego przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich - uśmiecha się Krzysztof Wolak.

W tym roku rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych. O okazałe trofea walczyli uczniowie szkół podstawowych, seniorzy oraz zawodnicy w kategorii open. - Sponsorem jest również "Lewiatan Grojec" oraz pan Adam Nowotarski z Zaborza. Nagrody fundujemy ze środków sołeckich. Przy organizacji pomagają nam także sami starsi zawodnicy - kończy sołtys Grojca.

Wyniki turnieju tenisa stołowego w Grojcu:

Szkoły Podstawowe:
1. Przemysław Skubik (Brzezinka)
2. Konrad Ptak (Grojec)
3. Bartosz Ptak (Grojec)

Seniorzy:
1. Radosław Mleczko (Grojec)
2. Jerzy Jarosz (Grojec)
3. Jan Jurzak (Kęty)

Open:
1. Radosław Mleczko (Grojec)
2. Kazimierz Pilszyk (Grojec)
3. Jan Jurzak (Kęty)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy