TRZEBIEŃCZYCE. Po zderzeniu z audi 16-letni motocyklista przeleciał około 100 metrów. Zginął na miejscu

28 września 2019 Autor: sz
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Do tragicznego zdarzenia drogowego doszło w piątek około godziny 19.20 na drodze krajowej nr 28 w Trzebieńczycach. Trasa na odcinku Zator – Wadowice nieprzejezdna była przez kilka godzin. Policjanci kierowali objazdami.


Z wstępnych informacji wynika, iż 19-letni mieszkaniec Gminy Zator jadąc audi w kierunku Wadowic podczas manewru wyprzedzania zderzył się czołowo z nadjeżdżającym od strony Wadowic motocyklistą.

16-letni kierowca motocykla, mieszkaniec powiatu wadowickiego zginął na miejscu. 18-letnia pasażerka audi została przewieziona do szpitala. Dowiedzieliśmy się również, iż służby przez jakiś czas poszukiwały dziewczyny, która mogła być pasażerką motocykla. Po dłuższym czasie okazało się, że dziewczyna znajdowała się w domu.

Siła uderzenia była tak mocna, że po samochód po zderzeniu znalazł się w polu kukurydzy kilkanaście metrów od drogi. Natomiast motocykl rozpadł się na pół. Część jednośladu została w miejscu zdarzenia, a druga część wraz z motocyklistą znajdowała około stu metrów dalej.

Na akcji ratowniczej były dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, Państwowa Straż Pożarna z Oświęcimia i Wadowic, Ochotnicza Straż Pożarna z Zatora i Graboszyc, Policja oraz Prokurator.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Krysti, 01.10.2019 01:12
Kierowca audi dozywocie...tyle zycia dla tego mlodego jeszcze bylo...kolega ni o nim opowiadal:(
Pelik, 30.09.2019 09:34
16 letni to raczej na skuterku jechał. Kierujący do 21 roku życia nie powinien zabierać pasażerów i poruszać się z osobą dorosłą posiadającą prawo jazdy.
Art, 28.09.2019 18:39
Tak [ciach!] jeżdżą!