WARSZAWA. Czesław Smółka z Przecieszyna w gronie „Sołtysów Roku”. Ze stolicy wrócił z rowerem

04 lipca 2016 Autor: sza

Po raz czternasty na uroczystej gali w Senacie RP uhonorowani zostali sołtysi z całej Polski, którym decyzją kapituły konkursu „Gazety Sołeckiej” i i Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów przyznane zostały tytuły Sołtysa Roku 2015. Jednym z 13 nagrodzonych został 74-letni Czesław Smółka, od 35 lat sołtys Przecieszyna w gminie Brzeszcze. Sukcesu gratulował mu m.in. wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

Fot. Michał Józefaciuk/Senat RP

Fot. Michał Józefaciuk/Senat RP

Jak relacjonuje „Gazeta Sołecka”, finał konkursu poprzedziła konferencja „Fundusz sołecki – i co jeszcze dla aktywizacji lokalnej”, której organizatorem i gospodarzem była Senacka Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej.

Celem konkursu jest promowanie najbardziej aktywnych sołtysów, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej pełniąc funkcję sołtysa co najmniej jedną kadencję. 

Kandydata do udziału w konkursie mogli zgłaszać: rady sołeckie, mieszkańcy sołectwa, rady parafialne a także organizacje pozarządowe: OSP, KGW itp., stowarzyszenia sołtysów wszystkich szczebli oraz organy władzy samorządowej.

W każdej edycji wyłonionych zostaje 12 laureatów z terenu całej Polski, którzy otrzymują tytuł „Sołtys Roku”. Dodatkowo w każdej edycji wyróżniony zostaje sołtys o najdłuższym w danej edycji stażu. 

Nagrodzeni sołtysi oprócz statuetki otrzymali dyplomy, listy gratulacyjne od prezydenta RP Andrzeja Dudy i... rower z tabliczką „Sołtys Roku”. 

To nie pierwsze wyróżnienia dla pana Czesława. Przed dwoma laty znalazł się w gronie laureatów konkursu na „Najlepszego Sołtysa Małopolski”.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy