WARSZAWA-POWIAT. Sowa ostro na sejmowej mównicy. Mocne pytania do Biernata

23 listopada 2017 Autor: sz
fot. VideoSejm.pl

fot. VideoSejm.pl

W czwartek w sejmie odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania oraz kontrolowania niektórych organów publicznych.

Temat wywołał ostrą dyskusję wśród posłów. W debacie aktywnie uczestniczył poseł Nowoczesnej Marek Sowa, który zauważył, że dyskusja dotyczy Polski lokalnej i na przykładzie Zatora wytłumaczył jak będzie działać nowa ordynacja przygotowana przez posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Sowa zaznaczył na początku, że dziwi się, iż na sali jest taka garstka posłów, bo większość z nich wywodzi się z samorządów. Następnie powiedział, że cieszy się, że wśród zgromadzonych posłów na posiedzeniu obecny jest wywodzący się z Zatora, były burmistrz Zbigniew Biernat.

Marek Sowa podkreślił, że poseł Biernat był bardzo dobrym burmistrze Zatora, który kierował Gminą Zator przez 17 lat. Chociaż jest z PiS-u zawsze mogliśmy świetnie ze sobą współpracować.

-Zbigniew, powiedz mi jak Ty wytłumaczysz swoim mieszkańcom, że w Łowiczkach będą wybierali radnego ze Smolic albo z Rudz – pytał posła Biernata z Prawa i Sprawiedliwości, poseł Marek Sowa. -Co Ty powiesz ludziom, którzy dzisiaj Ci powiedzą, że przecież zostałeś wybrany na burmistrza trzy lata temu dzięki sfałszowanym wyborom. A to Ty byłeś burmistrzem, to Ty wówczas przygotowałeś całą procedurę. Tym bardziej to jest realne, że wygrałeś wtedy 30 głosami – dopytywał Biernata stanowczo Marek Sowa.

Pochodzący z ziemi oświęcimskiej Marek Sowa podkreślił, że trzeba przejść na lokalne podwórko, żeby zrozumieć zapisy tej ordynacji. Poseł podczas swojego wystąpienia nie pominął także gminy, z której pochodzi i obecnie tam mieszka.

-Co ja mam powiedzieć w swojej gminie, jak PiS tam jest słaby, ale zrzuci tam swoich spadochroniarzy. Będą kandydowali na burmistrza Chełmka z Tarnowa, z Wadowic, może z Krakowa – mówił poseł Marek Sowa z Nowoczesnej.

Na koniec Sowa zaapelował do posłów, żeby się zastanowili co robią i jak wytłumaczą ludziom tę ordynację.

MATERIAŁ FILMOWY ZOBACZYSZ TUTAJ

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Toto, 30.11.2017 18:48
PO i tak nie ma dla was ratunku
Adi, 28.11.2017 19:02
Dlaczego nowoczesna i kod tak bardzo broni sądów w Oświęcimiu
adi , 27.11.2017 20:04
Panie Sowa kiedy nowoczesna z kodem i po będzie bronić sądów w Oświęcimiu
Jackie, 27.11.2017 17:36
Panie Sowa. A prezesa Sądu Rejonowego w Oświęcimu to pan zna? POdzielił sie z panem?
ela, 26.11.2017 23:31
Sowa.Co ty zrobiłeś dobrego do Oświęcimia.Wstyd ...wraz z braciszkiem na śmietnik...i won od naszego miasta.
do Aishen, 26.11.2017 17:32
Najpierw trzeba mieć pojęcie co to honor czy wstyd. Najważniejsza dla nich jest zasada 2 k, czyli kasa i kolesie.
ciekawy, 26.11.2017 09:47
ciekawe za kim głosował Marek Sowa...za Petru czy Lubnauer?
Janusz Januszewski, 26.11.2017 08:23
MAJSTERSZTYK PREZESA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO, ODLOT NIESIOŁOWSKIEGO ORAZ PODPOWIEDŹ DLA MARKA SOWY. Durna oPOozycja totalna wraz ze swoimi komediantami takimi jak Sowa aby zaistnieć i aby było o nich głośno pod sądami musi protesty organizować, głupoty rękoma Tuska na Twitterze wypisywać albo z esbeckimi donosami biegać do Brukseli. Kaczyńskiemu wystarczył Atlas Kotów aby było o Nim głośno i prasa na świecie o tym pisała a pisali nawet w Stanach, Brukseli, Korei Północnej i na Jamajce. Uczcie się durne ćwoki jak się robi politykę aby wszędzie na świecie się wami interesowali. :-) Taki krętacz jak Marek Sowa - pracujący za pierwszą lebiegę .Nowoczesnej zamiast POkazać się z Atlasem Sów w sejmie z donosami biega do oświęcimskiego prokuratora aby o nim było głośno i nikt o nim mógł zapomnieć, że takie toto tutaj istnieje. Jestem po dwóch przesłuchaniach na oświęcimskiej policji i jednym na posterunku w Chełmku, że Marka Sowę usiłowałem porwać, związać powrozem i w norze gdzieś schować. :-) Atlas Sów byłby interesującą lekturą bo PO jego braciszku pracującym za księdza w parafii Bobrek pojawił się nowy proboszcz, który się Sowa także nazywa. Atlas Sów i koneksje Marka na lewo i prawo to dopiero byłaby lektura.
Janusz Januszewski, 26.11.2017 08:20
Marek, Marek i Kaziu Sowa.
obser, 25.11.2017 21:26
BIERNAT wygrał wybory bo reklamował na swoich banerach prywatny park rozrywki i plakaty umieszczał na bilbordach tego parku. Czy ktoś rozliczał tę kampanię. Ile jeszcze tych przekrentow w Zatorze
Marek, 25.11.2017 15:53
Pamiętam Panie Sowa jak kiedyś pisałem do Pana w sprawie kierownika wtedy Pańskiej Agendy Marszałkowskiej w Oświęcimiu. Zbył mnie Pan chociaż wierzyłem, ze zależy Panu na dobrym imieniu swoim i swojej partii. Teraz mnie to nie dziwi , gdyż zmienia Pan barwy partyjne w miarę potrzeby.
Aishen, 25.11.2017 10:42
Sowa nie masz pan za grosz honoru i wstydu zeby mowic takie rzeczy. Zostałes wybrany na posla z list po a jak twoja partia zaczęła pikować w dół szybko zmieniłeś barwy. Co ty dobrego zrobiles jako poseł poza tym ze waszym jedynym zajęciem i obsesją jest chęć obalenia obecnej władzy. Nie macie zadnego pomysłu na Polskę, a ciągle wycieracie sobie gęby słowem demokracja a nawet nie znacie jej definicji. Zawiodłes swoich wyborców ale pamiętaj ludzie o gumowych kręgosłupach moralnych szybko znikają z polityki, do zobaczenia przy urnie.
jankem, 25.11.2017 08:33
redakcjo tubo propagandowa platformy,kodu itp. oszołomów więcej pluralizmu na stronie.co p.Sowa mówi ludziom kiedy poseł z Warszawy startuje w wyborach z list w lublinie ?,tylu tzw. spadochroniarzy nie ma nawet wojsko polskie,jak p.Sowa tłumaczył ludziom zmianę barw partyjnych?,szanowna redakcjo nie sięgaj po takie autorytety moralne!!!!albo przyznaj ze jest to darmowa /?/ promocja P.Sowy..
Czesław, 24.11.2017 18:50
A gdzie jest odpowiedź Pana Biernata liberalna redakcjo?
pff, 24.11.2017 17:08
Też chcesz brać, czy też chcesz dać?
Yeee, 24.11.2017 13:42
Do Hotin: sąsiad to trzeba
hotin, 24.11.2017 09:06
Zaś tego spadochroniarza partyjnego reklamujecie? Ile wam za to płaci,bo ja też tak chcę?
Inż mamon, 24.11.2017 07:59
Na odwrót, z po, a zimię u swetru
Krzysztof, 23.11.2017 22:16
Marek, czy to wystąpienie napisał Tobie Brat ? Może jednak nie, bo mówisz jakieś szatańskie wersety.
Piotr, 23.11.2017 21:41
Wreszcie Marek!!!Wierzymy w Ciebie>
inż.mamoń, 23.11.2017 21:10
panie Sowa jak pan smiesz oceniać ordynacje wyborczą...zostałes pan wybrany z listy nowoczesnej a obecnie zimujesz w po...za cos takiego powinni odbierac mandat posła,nie wstyd panu przed swoimi wyborcami...?