WAŻNY TEMAT - GMINA OŚWIĘCIM. Czubek nowym prezesem Zakładu Komunalnego Gminy Oświęcim

04 kwietnia 2017 Autor: Szymon Chabior

Zakład Komunalny Gminy Oświęcim ma nowego prezesa. Od kwietnia spółką kieruje Tomasz Czubek. Poprzednim prezesem był Andrzej Guzik, który pełnił tę funkcje od powstania spółki. Były prezes spółki ocenia współprace z Albertem Bartoszem, wójtem Gminy Oświęcim.

Tomasz Czubek, nowy prezes Zakładu Komunalnego Gminy Oświęcim Sp. z o.o.

Tomasz Czubek, nowy prezes Zakładu Komunalnego Gminy Oświęcim Sp. z o.o.

Zakład Komunalny Gminy Oświęcim Sp z o.o. istnieje od 28 września 2015 roku. Spółka ma realizować zadania gminy w zakresie zaspakajania zbiorowych potrzeb jej mieszkańców. Od początku istnienia spółki prezesem był Andrzej Guzik. Sytuacja jednak zmieniła się w ostatnich dniach.

-Prezes Andrzej Guzik wywiązał się ze swoich zadań, tzn. uruchomienia i, mówiąc kolokwialnie, rozkręcenia Zakładu Komunalnego Gminy Oświęcim – tłumaczy Albert Bartosz, wójt Gminy Oświęcim.

Sternik Gminy Oświęcim współpracę z prezesem Andrzejem Guzikiem ocenia bardzo pozytywnie. Albert Bartosz zaznacza jednak, że w chwili gdy nie znalazł się odpowiedni kandydat w zeszłorocznym konkursie z Andrzejem Guzikiem ustalił rozwiązanie przejściowe.

-Dotychczasowy prezes zostaje do momentu, kiedy znajdziemy nową osobę na to stanowisko – podkreśla wójt Gminy Oświęcim, Albert Bartosz.

Jak się okazuje, od kwietnia Zakład Komunalny Gminy Oświęcim Sp. z o.o. ma nowego prezesa zarządu. Został nim Tomasz Czubek.

-Pan Czubek, posiada wszystkie niezbędne kompetencje i doskonale wpisuje się w nasze potrzeby. Wprowadzamy więc w życie zmianę, która była projektowana już od dawna – dodaje Albert Bartosz.

Były prezes gminnej spółki komentuje zmiany następująco...

-Wójt chciał osobiście podejmować decyzje we wszystkich sprawach Spółki zwłaszcza kadrowych, ale nie tylko, a ja miałem za nie odpowiadać – mówi Andrzej Guzik.

Były prezes Zakładu Komunalnego Gminy Oświęcim Sp. z o.o. podkreśla mocno, że Albert Bartosz traktował spółkę jak jeden z wydziałów gminy, który ma realizować jego pomysły i na wszystko się bezkrytycznie zgadzać.

-Nie mogłem i nie realizowałem takiej polityki i na tym tle dochodziło delikatnie mówiąc do różnicy zdań, i tu nie liczyło się dobro spółki, tylko że Albert Bartosz musi pokazać kto tu rządzi i kto jest najważniejszy. No i pokazał – kończy swoją wypowiedź były prezes Andrzej Guzik.

Nowy prezes, Tomasz Czubek ma 43 lata. Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Doktorat w zakresie nauk ekonomicznych obronił na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Tomasz Czubek jako najważniejszy etap kariery zawodowej – w kontekście pracy w Zakładzie Komunalnym Gminy Oświęcim Sp. z o.o. wskazuje pełnienie przez 10 lat funkcji prezesa zarządu Agencji Rozwoju Małopolski Zachodniej S.A. w Chrzanowie oraz zarządzanie działalnością Spółdzielni Socjalnej w Gminie Kozy.

 

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Tomek 1977, 06.04.2017 10:23
Wójt i jego koleś Czubek pasują do siebie, żaden uczciwie nie przepracował jednego dnia tylko dostawali stołki w urzędach po koleżeńsku, albo w dziwnych fundacjach.
Oświęcimianin , 05.04.2017 20:47
Z wójtami gminy Oświęcim od lat są problemy... można to rozwiązać jednym krótkim referendum o połączenie obu gmin.
obserwator, 05.04.2017 13:35
Czy to prawda że spółka zaciagnela kilkanaście milionów zł długu w postaci obligacji a gmina to będzie spłacać !!!
Samson, 05.04.2017 11:59
A. Bartosz to taki trochę mityczny król Midas - czego się nie dotknie to zamienia się w ... "złoto". Choć to nie jest jedyne podobieństwo...
stop!, 05.04.2017 09:07
Co ten człowiek wyprawia :/
polish ham, 05.04.2017 08:45
Albercik,niebawem się pożegnamy
Mariola, 05.04.2017 06:17
Wyszło tzw." szydło z worka". Ten człowiek nigdy nie powinien być wybrany na Wójt Gminy Oświęcim , przykłady: jego zachowanie po wyborach w stosunku do byłej Wójtowej,( pokazywanie fotela czy telewizora - to świadczy o jego poziomie), wypowiedz do TVP w " Sprawa dla Reporter", brak polityki oswiatowej w Gminie, obsadzanie stanowisk swoimi tzw. ludźmi itp.
dane osobowe, 04.04.2017 22:59
<p>Czy to prawda, że w&oacute;jt Albert Bartosz chce sprzedać lokal, gdzie od lat znajduje się Karczma Zoborzanka? Dlaczego zabija się dobre pomysły lokalnych, niezależnych przedsiębiorc&oacute;w! Czy odpowiedzialny w&oacute;jt nie powinien sprzyjać podtrzymywaniu wzorowego klimatu inwestycyjnego?</p>
dsg, 04.04.2017 22:20
"Była projektowana od dawna". Szkoda, że pan Guzik tego nie potwierdził. Czyli totalny chaos... i usadzanie swoich. Może w końcu jakieś referendum?
inz.mamoń, 04.04.2017 20:33
przepraszam bardzo,to jest nazwisko czy ksywka?
antek, 04.04.2017 20:19
Czy to jest ten sam Czubek co był asystentem senatora Mąsiora ?
gość, 04.04.2017 20:15
News z Albertem Bartoszem w roli głównej to jak zwykle jakaś przepychanka :)