WITKOWICE-OSIEK. Pościg za motocyklistą bez uprawnień

23 kwietnia 2018 Autor: sz
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

W piątkowy wieczór policjanci patrolowali ulice na terenie Witkowic w Gminie Kęty. Funkcjonariusze zauważyli motocyklistę kierującego hondą bez tablic rejestracyjnych. Mężczyzna w momencie, kiedy zauważył radiowóz zawrócił, a następnie przyspieszając skierował się w stronę Osieka.

-Policjanci włączyli sygnały uprzywilejowania i natychmiast pojechali za motocyklistą. Niestety motocyklista, nie reagował na próby zatrzymania, zajeżdżał drogę ścigającym go policjantom, powodując tym samym zagrożenie dla innych użytkowników, których zmuszał do zjazdu na pobocze – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Po kilkunastu minutach niebezpiecznej jazdy, kierujący motocyklem nagle zahamował uderzając w radiowóz. Następnie po wyjeździe na skrzyżowanie z ulicą Główną w Osieku mężczyzna stracił panowanie nad jednośladem i wpadł do przydrożnego rowu. Dalszą ucieczkę motocykliście uniemożliwili policjanci, którzy obezwładnili mężczyznę.

- Jak się okazało był to 31-letni mieszkaniec Osieka, który uciekał przed policjantami ponieważ posiadał sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami, a ponadto jego motocykl był niezarejestrowany i nie posiadał ubezpieczenia OC – mówi Małgorzata Jurecka, oficer prasowy.

Mężczyzna trafił do aresztu, który opuścił dopiero następnego dnia. „Miłośnik” jednośladów usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa. Teraz może spędzić kilka lat za kratkami.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
, 27.04.2018 11:54
Kiedys sie jeździlo tak po wsi i nikomu to nie przeszkadzało. Bez kasku, rekreacyjnie i wszyscy żyli. Teraz policja łapie tych groźnych przestępców żeby statystyki poprawić. Żenada w tej Polsce...
KIEROWCA, 23.04.2018 14:14
Policjanci nie potrzebnie narażali swoje i innych zdrowie i bezpieczeństwo. wystarczyło jechać za pajacem kiedyś by się w końcu zatrzymał...
Łosieczanin, 23.04.2018 11:52
Jak by mioł Głolfa to by łuciekł